Изпитателен срок обезщетение от бюрото по труда

01.11.2013, 09:21 13854 5
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

01.11.2013, 09:21
Публикации: 48 / 1
Здравейте,

ако съм назначен на изпитателен срок и по някаква формална причина ме изгонят (казвам формална, защото става дума за работа, която върша 3 години, но поради преструктуриране се налага нов трудов договор, който настояват да бъде с изпитателен срок) ще получавам ли някакво обезщетение. И какво обезщетение, ако е това се случи? Минимално може би? За какъв период?
Имам непрекъснат осиг. стаж над 10г. и от доста години работя на макс. осиг. доход. Според това, което прочетох, ако в момента ме изгонят ще получавам 9 мес. по около 1200лв. Въпросът ми е какво рискувам, ако приема да съм на изпитателен срок и ме изгонят.

Благодаря много.
#1 | 01.11.2013, 10:57
Публикации: 7243 / 1083
При прекратяване на ТД по чл.71, ал.1 в изпитателния срок по инициатива на работодателя имате право на "пълна борса". Естествено ако отговаряте на другите изисквания от закона.
Прикратяване на ТД в срока на изпитване е един от най-добрите варианти и за работника и за работодателя
#2 | 01.11.2013, 10:59
Публикации: 1252 / 119
http://www.kik-info.com/forum/index.php/topic,8245.msg46793.html#msg46793

http://www.kik-info.com/forum/index.php/topic,2013.msg6915.html#msg6915

Разгледайте двете теми и мисля, че ще намерите отговор.
#3 | 01.11.2013, 11:25
Публикации: 1181 / 85
(5) (Нова - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) За една и съща работа с един и същ работник или служител в едно и също предприятие трудов договор със срок за изпитване може да се сключва само веднъж. Ако Ви назначат на нова длъжност - тогава може да бъдете с изпитателен срок.
#4 | 01.11.2013, 12:04
Публикации: 48 / 1
Благодаря много...

Още един допълнителен въпрос... Относно освобождаване по чл. 325, ал. 3... Освобождаване поради изтичане на срок на договор...

Това засяга предполагам срочните договори, а не договорите с изпитателен срок.

Много ми помогнахте.
#5 | 01.11.2013, 12:05
Публикации: 3354 / 253
Точно така, чл.325 т.3 се прилага при сключени договори по чл.68 т.1 :)
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове