Промени в Наредба Н-8, Декларации 1 и 6 от 01.01.2014

12.02.2014, 13:37 251637 290
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

#200 | 12.02.2014, 13:37
Публикации: 65 / 0
Много благодаря Dalila, аз точно така бях попълнила делкарация 1, но програмата отчете грешка - не можело да се попълни поле 16.3 и после в поле 28 да се пише 8%. Служителката ми премести данните в поле 16.4 и тогава стана. Това проблем ли е за мен, и оттук нататък така ли да я подавам? Знам че в закона пише че щом съм в неплатен по чл. 167а, попълвам 16.3. Нещо им се разминава или аз не разбрах
#201 | 13.02.2014, 14:01
Публикации: 17 / 0
В какви срокове да подам декл.1 и 6
Полагащо се обезщетение по чл.222 от КТ/ за оставане без работа/ за 1 месец.
Периода на обезщетението е 01.01.2014 - 01.02.2014 ? Работника донесе декларация на 01.02.2014, начислихме му обезщетението и днес му го изплатихме.
Въпроса ми е в какви срокове трябва да се подадат декларации 1 и 6/ една с осигуровките и една с данъка/ ?
#202 | 20.02.2014, 13:13
Публикации: 1 / 0
Членовете на кооперации, които полагат личен труд в кооперацията  т.е. извънтрудово правоотношение / и са с код 09 за осигуряване, подават ли две Д6 с код 5 и скод 8
#203 | 20.02.2014, 13:16
Публикации: 82 / 12
Отговор на Вили 70 -
В срок месеца, следващ месеца на изплащането на обезщетението - тоест  месец МАРТ
#204 | 23.02.2014, 20:48
Публикации: 48 / 1
Моля помогнете ми... За СОЛ без други доходи сега за месец януари трябва ли заедно с Д1 да подава Д6. Преди тази Д6 се подаваше веднъж годишно, сега всеки месец до 25ти ли трябва да я подаван за предишния месец. Подавам декларация само за себе си като СОЛ-консултант.
Благодаря Ви, но много се обърках в указанията и становището.
#205 | 23.02.2014, 20:51
Публикации: 7243 / 1083
Не трябва месечна Д6. Пак си е веднъж годишно.
#206 | 24.02.2014, 08:38
Публикации: 5 / 1
Колеги,като подавам декл.1 на самоосиг. /ЕТ /с ел.подпис ми иска и декл.6.Как да подам само декл.1?
#207 | 24.02.2014, 08:38
Публикации: 7243 / 1083
Ами отметнете, че не се подава Д6
#208 | 24.02.2014, 13:56
Публикации: 264 / 5
Здравейте, имам следния проблем.
Подавам декларациите (на 2 фирми) и при двете ми излиза следната грешка в д1 Недопустим праг на осигурителния доход при пълен работен месец.
До сега ми ги приемаше както си ги прави програмата. Нищо не съм променял и ми излиза и на двете фирми това основание за отхвърляне.
Има ли друг с подобен проблем.
Мерси предварително.
#209 | 24.02.2014, 13:57
Публикации: 3354 / 253
Проверете осигурителния доход за длъжността дали е правилна, както и работните дни в Д1.
#210 | 24.02.2014, 14:01
Публикации: 264 / 5
Осигурителния доход е коректен, но сега като погледнах, програмата генерира 23 отработени дни, това е посочено и в т16 - 16.1 в Д1.
Ще се опитам ръчно да ги попълня, без да променям друго по Д1 и ще видя дали ще ги приеме.
#211 | 25.02.2014, 15:33
Публикации: 693 / 19
заплатите за януари не са изплатени до 25,02,2014 не са внесени и осигуровки , подавам д1 и д6 с код 5 без данък ,правилно ли е това ?? Д6 с код 8 ще подам на следващия месец от месеца на изплащане на заплатите / изплатени март ,в април д6 с код 8 /
#212 | 25.02.2014, 15:48
Публикации: 3354 / 253
Вие си подавате с код 5 без данъка (то и да искате не можете да е с данък) и с код 8 данъка от 12.2013 (ако са платени заплатите)
#213 | 25.02.2014, 15:50
Публикации: 693 / 19
изплатени не изплатени заплати и осигуровки  до 25 число се подава с код 5 а данъка когато си платиш .....
#214 | 25.02.2014, 15:52
Публикации: 3354 / 253
Точно така, но ако заплатите за 12.2013 са платени трябва до днес да подадете и Д6 с код 8 и данъка.
#215 | 26.02.2014, 12:16
Публикации: 4 / 0
Здравейте,колеги! Въпроса ми е за начина на подаване на декл.1 и 6 за ноември 2013 при положение че са платени януари 2014 осигуровките. С код 5 и съответно 8 за данъка ги отхвърля.
#216 | 26.02.2014, 12:22
Публикации: 6118 / 545
Декларация 6 с осигурителните вноски трябва да са подадени до 25.12.2013 год. Подадени ли са?
#217 | 26.02.2014, 12:29
Публикации: 4 / 0
не
#218 | 26.02.2014, 12:31
Публикации: 2510 / 285
Д6 се подава текущо, не когато са платени осигуровките.
#219 | 26.02.2014, 12:37
Публикации: 6118 / 545
Какво да Ви посъветваме в този случай?
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове