Майчинство втора година

06.01.2014, 17:33 8608 7

06.01.2014, 17:33
Публикации: 14 / 0
Майчинството за втората година свършва средата на януари.Филиалът където работих е закрит,но фирмата съществува.Трябва да ме съкратят,но ми казаха да напиша молба за напускане.Ако аз напускам изплаща ли се платения отпуск и отразява ли се на месеците,които ще си на борсата това дали си напуснал или те съкращават?
#1 | 06.01.2014, 18:27
Публикации: 82 / 9
Натрупаният платен годишен отпуск трябва да ви го изплатят при всички положения. Но това дали напускате по ваше желание или ви съкращават се отразява на времето, което ще получавате обезщетение от борсата.
#2 | 06.01.2014, 19:12
Публикации: 6682 / 662
Колко общ осигурителен стаж имате?
#3 | 06.01.2014, 19:31
Публикации: 77 / 2
Ако имате необходимият стаж е добре да Ви освободят поради закриване на част от предприятието и нереалната възможност да се върнете на работното си място. Така от бюрото по труда ще Ви изплащат максимално полагащото Ви се обезпечение.
#4 | 06.01.2014, 20:05
Публикации: 14 / 0
Колко общ осигурителен стаж имате?

Имам почти 5 г трудов стаж.
#5 | 06.01.2014, 20:07
Публикации: 14 / 0
Ако имате необходимият стаж е добре да Ви освободят поради закриване на част от предприятието и нереалната възможност да се върнете на работното си място. Така от бюрото по труда ще Ви изплащат максимално полагащото Ви се обезпечение.
Аз си мисля,че не ме съкращават,защото нали до 3 г на детето нямат право да те съкратят и трябва разрешение от инспекция за труда.До колкото прочетох от 3 до 5 г стаж се полага 6 месеца на борсата.При напускане сигурно ще е 4 м по 7,20 мисля че беше.
#6 | 07.01.2014, 08:39
Публикации: 77 / 2
по принцип е така, нямат право, но ние освободихме едно момиче по този член защото тя ходи да пита в инспекцията по труда и те и отговориха , че ако тя самата няма възражения за освобождаването няма проблем. Засега и фирмата няма проблеми.
#7 | 07.01.2014, 09:06
Публикации: 14 / 0
по принцип е така, нямат право, но ние освободихме едно момиче по този член защото тя ходи да пита в инспекцията по труда и те и отговориха , че ако тя самата няма възражения за освобождаването няма проблем. Засега и фирмата няма проблеми.
Благодаря ви за отговора.А можете ли да ми кажете дали това,което четох е така.Ако на документите пише-на лицето да се изплати сумата ( за патения отпуск) да се разпиша,а ако пише,че са изплатени да не се разписвам,понеже така може и да не ми я платят?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група