Коригираща ГДД чл.92

28.02.2014, 22:46 7435 9

28.02.2014, 22:46
Публикации: 409 / 14
Здравейте!
Подадох ГДД чл.92 по ел.път,но има грешка.Сега нали мога да подам нова,има време до 31.03.Тази декларация,както при ддс-декларацията ли е,всяка следваща остава последна-до периода на подаване?
#1 | 01.03.2014, 08:45
Публикации: 1903 / 391
Точно така, правилно


Чл. 104. (1) След подаването на декларацията, но преди изтичането на законоустановения срок за подаването й, подателят има право да прави промени, свързани с декларираните данни и обстоятелства, основата и определените задължения.
(2) Промени в подадена декларация се извършват с нова декларация.
(3) Подадена след изтичането на срока по ал. 1 декларация за промени се смята за неподадена и не поражда правни последици за целите на данъчното облагане.
(4) Коригиращи декларации за задължителни осигурителни вноски могат да се подават и след изтичане на законоустановения срок за подаване
#2 | 01.03.2014, 10:37
Публикации: 409 / 14
Благодаря!И честита баба Марта!
#3 | Днес в 12:42
Публикации: 143 / 8
Здравейте, използвам темата. Искам да подам коригираща декларация по чл.92 ЗКПО. Но не откривам къде се маркира "Коригираща". Може ли някой да помогне?
#4 | Днес в 12:52
Публикации: 13061 / 2566
Здравейте, използвам темата. Искам да подам коригираща декларация по чл.92 ЗКПО. Но не откривам къде се маркира "Коригираща". Може ли някой да помогне?

Чеквате т.5 на част I от ГДД чл.92.
#5 | Днес в 13:02
Публикации: 143 / 8
Влизам в Подаване, Данни за юридическото лице, Част I - Данни за декларацията. Точка 5  На основание чл. 75 ал.3  ЗКПО . Тикчето там е сиво и неактивно.  Този чл. 75 ал.3  ЗКПО да не би да се отнася за периода след 30.06.?
#6 | Днес в 13:17
Публикации: 13061 / 2566
Да. Във Вашия случай сега подавате редовна и всяка последна е актуалната. Няма коригираща. Единствената коригираща е тази от т.5 след 30.06.2026. Ако имате вече подадена и подадете редовна отново срещу вече подадената се появява надпис "коригирана".
#7 | Днес в 13:32
Публикации: 143 / 8
Т.е. влизам, правя корекциите и подавам отново.
#8 | Днес в 13:33
Публикации: 13061 / 2566
Т.е. влизам, правя корекциите и подавам отново.

Да.
#9 | Днес в 14:23
Публикации: 143 / 8
Благодаря за съдействието!
Последни Теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група