Да, и аз за първи път го виждам. Подадох отново. Вече е със стандартен надпис.
За ноемврийската ДДС декларация става въпрос. Да подавам ли отново?
Когато вляза в профила на фирмата с ел. подпис виждам, Уведомление за приета декларация с вх. номер. Сега си преглеждам имейла и там имам съобщение, че "Потвърждението не се потвърждава". Какво означава това?
Дружество А се влива в Дружество Б. При вливането товарен автомобил, за който А е ползвало данъчен кредит, се прехвърля от А в Б. Сега, дружество Б ще продава автомобила. Следва ли да се начисли ддс при продажбата? И двете дружества са регистрирани по ЗДДС.
Българско ЮЛ ще купува апартамент от чуждестранно Физическо лице - Дания. При изплащане на сумата трябва ли българското ЮЛ да удържи данък при източника?
Проблемът е, че окончателната фактура е в нов отчетен период.
Дейността на фирмата е довършителни строителни работи. Първоначално е фактуриран аванс и на три пъти междинно, при приключване на отделни етапи, се издава фактура като частично се приспада аванс - Напр. Аванс 100 лв, първо междинно 300 лв минус частично аванс 33 лв - за плащане 267, второ междинно 200 лв минус частично аванс 33 лв - за плащане 167 лв и окончателна фактура 150 лв минус аванс 33 лв остатък - За плащане 117 лв и така се приключва обекта. Кога е правилно да се изпишат вложените материали - с датата на последната фактура или на всеки етап със съответното количество, спазвайки принципа съпоставимост на приходи и разходи?
Разбрах. Сумата не се прехвърля към част 4, но след това излиза като задължение.
При попълване на приложение 8 за получени дивиденти от чужбина, сумата за дължим данък не се прехвърля в част 4. Каква може да е причината? Става въпрос за доход от акции от чужди предприятия.
ФЛ участва в програма, финансирана от местната Община за извършване на мероприятие. За част от средствата са представени фактури от ЮЛ, а освен тях има и няколко граждански договора за услуги. Средствата вече са отчетени към Общината, но остава у мен въпросът как за тези лица, получили суми по граждански договори, ще разбере НАП, за да си платят данъка. Сумите са минимални и са изплатени в четвърто тримесечие. Затова си мисля, че трябва да ги подадем с декл. по чл. 73 ЗДДФЛ.
Този дето плаща не е СОЛ. Видях, че в чл. 73 от ЗДДФЛ пише "Предприятия и СОЛ.....подават", но пък в програмата на НАП ме пусна да изготвя такъв файл и в електронните услуги има опция за подаване ..
Декларация по чл. 55 е ясно, че няма да се подава, понеже не е удържан данък, но може ли физическо лице да подаде декларация по чл. 73?
Физическо лице изплаща суми по програма, финансирана от бюджета, чрез граждански договор на други физически лица. Сумата е изплатена в четвърто тримесечие и данък не е удържан. С каква декларация да покаже, че е изплатил тези граждански договори, така че след това физическите лица да си платят данъка?
Може ли едно физическо лице да сключи граждански договор с друго физическо лице? /Налага се във връзка с реализация на проект/.
При назначаването на украински гражданин уведомихме Инспекцията по труда по надлежен ред. Предстои прекратяване на договора. Трябва ли отново да се уведомява Инспекцията за прекратяването?
Не се дължи данък.
Не, посочвам ги. Благодаря.
Това, което ме смущава е, че недвижимият имот е в чужбина, в страна в ЕС.
Българско ЮЛ плаща наем на чуждестранно ФЛ за нает имот в чужбина /в ЕС/. Трябва ли да го включвам в декларация по чл. 73а?