Заповед за освобождаване - дисциплинарно уволнение и самоотлъчки

08.12.2015, 17:02 19613 28

#20 | 08.12.2015, 17:02
Публикации: 4364 / 719
А какво посъветваха? Или не посмяха?
#21 | 11.12.2015, 11:47
Публикации: 142 / 4
Посъветваха ме да го прекратя по чл.325, но той е в срок за изпитване..така че чл.71 бил идеален вариант, за да не си създаваме неприятности. След това ако иска работодателя да го съди за кражбата.
#22 | 11.12.2015, 11:51
Публикации: 5497 / 371
Посъветваха ме да го прекратя по чл.325, но той е в срок за изпитване..така че чл.71 бил идеален вариант, за да не си създаваме неприятности. След това ако иска работодателя да го съди за кражбата.

Аз ще го уволня дисциплинарно! Спазвам си процедурата по искане на обяснения, пускам заповед за уволнение, считано от датата на получаване.......... и да ме съди ако иска за неспазена процедура
#23 | 11.12.2015, 11:53
Публикации: 9297 / 1557
Посъветваха ме да го прекратя по чл.325, но той е в срок за изпитване..така че чл.71 бил идеален вариант, за да не си създаваме неприятности. След това ако иска работодателя да го съди за кражбата.

А в ТД вписан ли е срок на изпитване?
#24 | 14.12.2015, 11:49
Публикации: 142 / 4
Да, 6 месеца в полза на работодателя
#25 | 29.05.2017, 11:14
Публикации: 285 / 9
Здравейте!
Работодател иска да уволним дисциплинарно работник поради системно неразбирателство, а днес и сбиване с колеги. Бихте ли ме посъветвали на кой член от КТ или друг нормативен акт да се позова и дали е възможно да се приложат и примерно писмени обяснения от колегите?
Благодаря!
#26 | 29.05.2017, 11:22
Публикации: 4364 / 719
Членът може да е някъде 188-190, като се огледат и околните, но процедурата май не е много бърза и лесна. Нямам под ръка, но гугъл ще извади нещо, като например това, или това и т.н.
#27 | 29.05.2017, 12:43
Публикации: 1187 / 228
Много внимателно - с констативни протоколи, докладни записки, или както там си ги кръстите - със свидетели. Ако има медицински на битите са само в плюс. Придържайте се стриктно към процедурата - после даване на писмени обяснения(или документиран отказ от предоставянето им), надлежно връчване на заповеди за налагане на наказанието и прекратяване на договора(може и в една да бъде съвместено, според съдебната практика, но първата не е еквивалент на втората!). Ако човека не се явява и се налага дистанционно връчване - още по-внимателно, най-добре всичко с нотариални покани, за да може еднозначно да докажете, че сте сторили всичко възможно да уведомите работника. И никакво прихващане на заплати за дължимо обезщетение за прекратяване без предизвестие и прочие - без изричното съгласие на лицето се събират само по съдебен ред...
Звучи претрупано и притеснително, но  последствията иначе са по-притеснителни...
#28 | 29.05.2017, 13:33
Публикации: 285 / 9
Много внимателно - с констативни протоколи, докладни записки, или както там си ги кръстите - със свидетели. Ако има медицински на битите са само в плюс. Придържайте се стриктно към процедурата - после даване на писмени обяснения(или документиран отказ от предоставянето им), надлежно връчване на заповеди за налагане на наказанието и прекратяване на договора(може и в една да бъде съвместено, според съдебната практика, но първата не е еквивалент на втората!). Ако човека не се явява и се налага дистанционно връчване - още по-внимателно, най-добре всичко с нотариални покани, за да може еднозначно да докажете, че сте сторили всичко възможно да уведомите работника. И никакво прихващане на заплати за дължимо обезщетение за прекратяване без предизвестие и прочие - без изричното съгласие на лицето се събират само по съдебен ред...
Звучи претрупано и притеснително, но  последствията иначе са по-притеснителни...
Благодаря за изчерпателния отговор!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група