Трудов договор, сумарно изчисляване на работно време и др.

25.03.2015, 20:34 4300 3

25.03.2015, 20:34
Публикации: 1 / 0
Здравейте, имам назначени  на трудови договри от 2006г. като обслужващ персонал в заведение. Искам да попитам как се изчислява сумарно работно време също как се изчислява извъредния и нощния труд? 
Другия ми въпрос е как мога да разбера какъв е минимума, и максимума  на заплатата за професия "сервитьор", "готвач"? /за гр.Добрич/
Колко ден платен годишен отпуск се полага на човек който е от 5-6 месеца във фирмата преди това е работил сезонно

#1 | 25.03.2015, 20:46
Публикации: 825 / 178
Вие управителят ли сте или счетоводителят?
Сори, но да знам как да ви отговоря, докато изпуша една цигара...
"Дежурен" съм тая нощ покрай ГДД, та затова  :smile1:
#2 | 25.03.2015, 22:38
Публикации: 9353 / 1573
На първия въпрос не мога да отговоря.
По втория - минималната заплата за 8-часов работен ден при 5-дневна работна седмица е 360 лв. Горна граница няма. Това важи да всички професии и за всички градове и села в България. Поне за първата половина на 2015 г.
по третия въпрос - минималният платен годишен отпуск е 20 работни дни. Ако при Вас е започнал през средата на годината - изчислявате пропорционално на стажа при Вас.
#3 | 25.03.2015, 23:39
Публикации: 332 / 38
Искам да попитам как се изчислява сумарно работно време също как се изчислява извъредния и нощния труд? 
Този въпрос е доста обширен едва ли някой ще тръгне да ви изнася лекции  :smile1:
По другите въпроси ви е отговорено. Максимална работна заплата няма  :smile1: Може би под работна заплата имате в предвид осигурителен доход? Погледнете в сайта в справочник МОД 2015 там са минималните осигурителни прагове по икономически дейности  :smile1:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група