Управител на фирма с ТЕЛК

22.02.2017, 18:25 2886 3

22.02.2017, 18:25
Публикации: 2 / 0
Здравейте. Не съм сигурна дали въпросът ми е отнесен към подходящия раздел. Не знам дори и към коя точно инстанция трябва да се обърна за адекватен отговор, затова ще съм много благодарна, ако някой успее да ми помогне. Въпросът ми е следният: Възможно ли е управител на фирма да бъде човек с ТЕЛК решение, на което е упоменато, че страда от "рецидивиращо депресивно разстройство" и са противопоказни условия на труд с "нервно психично напрежение"?
#1 | 22.02.2017, 19:23
Публикации: 9351 / 1573
Предполагам, че трябва да зададете въпроса си към комисията, издала решението. Писмено! Дайте характеристика на бъдещата длъжност, опишете дейностите, който ще вършите и (евентуално) възможните рискове и попитайте дали е противопоказно или не.
#2 | 23.02.2017, 12:52
Публикации: 1187 / 228
ЕДИНСТВЕН компетентен орган е ТЕЛК, към които трябва да се обърнете за допълнителни уточнения във връзка с изпълняваната работа. Прилагате документация, описваща естеството на осъществяваната трудова деятелност - примерно ДУК-а. За класическо трудово правоотношение изключително важен документ е длъжностната характеристика(ако е реална).
#3 | 23.02.2017, 15:00
Публикации: 2 / 0
Здравейте. Безкрайно много ви благодаря за бързите отговори. Ще последва съветите ви! Аз изпратих запитване до Агенцията по вписванията, но вече 5 ден нямам никакъв отговор. Явно не съм се обърнала към правилната институция. Благодаря още веднъж!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група