Бременност, 2 работни места на половин щат, закриване на едното предприятие

20.10.2018, 15:18 4397 11

20.10.2018, 15:18
Публикации: 11 / 0
Здравейте, нуждая се от съвет, казусът е следния: бременна съм в трети месец. Работя в 2 отделни предприятия, на по 4 часа от 2 години, постоянни трудови договори. Още не съм уведомила работодателя за бременността си, но в най-скоро време трябва.  Притеснява ме това, че се чува за закриване на едното предприятие, може би след нова година и знам, че при тази ситуация нямам закрила, дори и бременна. В дилема съм - дали да изляза в болничен отсега и това може ли да ме спаси? Ако все пак ме уволнят, ще трябва ли да търся работа на още 4 часа или с останалата ми една такава ще мога все пак да изляза в майчинство?
Ще съм благодарна за всяка помощ!
#1 | 20.10.2018, 17:51
Публикации: 11 / 0
Доста изчетох по форумите и стигам до извода, че и на 4 часа мога да изляза в майчинство, единствено размера на обезщетението ще е по-нисък поради това, че осиг.доход ще ми е само от едната работа. Права ли съм? Помагайте,моля!
#2 | 20.10.2018, 22:42
Публикации: 9297 / 1557
Да
#3 | 23.10.2018, 19:06
Публикации: 11 / 0
Благодаря :)
#4 | 23.10.2018, 19:07
Публикации: 11 / 0
Ще загубя и трудов стаж по време на майчинството, нали?
#5 | 23.10.2018, 19:46
Публикации: 1302 / 183
Не.
#6 | 24.10.2018, 11:34
Публикации: 11 / 0
Не.

Благодаря за отговора:)
Дотук оставам с впечатление, че :
Ако след Нова година закрият едното предприятие, ще остана назначена на един трудов договор на 4 часа към момента на излизане в болничен за раждане (март месец). Това няма да ми попречи да получавам майчинство двете години, само ще се отрази на размера на обезщетението, поради по-ниския осигурителен доход последните месеци. И тези две години майчинство,  ще ми се водят за две години трудов стаж. (а аз мислех, че ще ги приравнят на 1 год, защото ще съм на половин ден...) Моля, поправете ме, ако греша...
#7 | 24.10.2018, 11:41
Публикации: 11 / 0
Как ще бъде по-умно да постъпя:
1. да си търся втора работа на 4 часа, за да се осигурявам и там за януари, февруари и март, за да не ми пада размера на обезщетението или
2.да изляза болничен последните месеци- не се чувствам зле и смятах да работя докато мога (дано продължа така), но с оглед възрастта ми (38г), докторът каза, че няма да е проблем болничния, само да поискам.
#8 | 24.10.2018, 13:11
Публикации: 1302 / 183
Когато сте назначена на 4 ч. ви се води осигурителен стаж за 4 ч., но трудовият ви стаж е 8 ч.
Ако закрият едната фирма и вие останете на 4 ч. в другата ще си получите майчинството, като периодът на болничните и до 410-тия ден ще се изчислява върху осигурителната сума по определените правила.
Цялото майчинство до 2 г. на детето ви се признава и за осигурителен, и за трудов стаж.

Ако останете в 2-те фирми до март и решите да излезете в болнични трябва да взимате 2 болнични, по 1 за всяка фирма. В периода на болничните ще имате 8 ч. осигурителен стаж.
Ако напуснете едната и постъпите в друга пак на 4 ч. ще имате 8 ч. осигурителен стаж вместо 4 ч.
Това е, успех и късмет, ако нещо съм пропуснала в обясненията колегите ще ме допълнят.
 :smile1:
#9 | 24.10.2018, 16:05
Публикации: 11 / 0
Много Ви благодаря за помощта!!! Все още осмислям информацията, но смятам, че започва да ми се изяснява. Ще изчакам да видя как ще се развият нещата и тогава ще реша как да действам. Поне се успокоих, че не е толкова страшно, колкото мислех в началото :)

С риск да стана нахална, задавам един последен въпрос:
Четох много тук във форума, сега чета и НАРЕДБА ЗА ИЗЧИСЛЯВАНЕ И ИЗПЛАЩАНЕ НА ПАРИЧНИТЕ ОБЕЗЩЕТЕНИЯ... и се чудя:
при закриване от ануари 2019 на едното предприятие, мога ли веднага от другото (въпреки, че съм на половин щат) да изляза в болничен за общо заболяване 3 месеца без прекъсване (докато дойде времето за 45-дневния болничен в края на март) и при тази хипотеза обезщетението 80% от осигурителния доход през последните 18 календарни месеца ли ще е? При мен този доход е 880лв месечно от двете работни места. Т.е може ли да се случи така, че работеща само на едното работно място да вземам обезщетение, което реално  ще е по-високо от заплатата ми и по-този начин да не ми падне много и майчинството ?
Така си разсъждавам, но дали съм права?
#10 | 24.10.2018, 17:10
Публикации: 1302 / 183
Можете.

5б. Изчисляване на паричното обезщетение при бременност и раждане до 410 дни.

Дневното парично обезщетение при бременност и раждане се определя в размер 90 на сто от среднодневното брутно трудово възнаграждение или среднодневния осигурителен доход, върху който са внесени или дължими осигурителни вноски, а за самоосигуряващите се лица – внесени осигурителни вноски за общо заболяване и майчинство за периода от 24 календарни месеца, предхождащи месеца на началото на отпуска поради бременност и раждане.

Дневното парично обезщетение не може да бъде по-голямо от среднодневното нетно възнаграждение за периода, от който е изчислено обезщетението, и по-малко от минималната дневна работна заплата, установена за страната, и се определя по реда на чл. 41, ал. 2 – 5 от Кодекса за социално осигуряване.

Това е!  :smile1:
#11 | 26.10.2018, 19:26
Публикации: 11 / 0
Благодаря, P.G.H.R. !!!
Надявам се, че правилно съм те разбрала и че всичко ще се подреди добре в крайна сметка.
Всичко добро ти желая и good luck  :smile1: !
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група