Втори трудов договор

19.08.2022, 15:55 1438 4

19.08.2022, 15:55
Публикации: 2 / 0
При сключване на втори трудов договор при друг работодател и при липса на забрана за сключване на такъв в основния трудов договор, знам че не съм длъжна да уведомя работодателя по основния договор. Въпросът ми е има ли вариант той да разбере за втория трудов договор.
#1 | 19.08.2022, 18:20
Публикации: 9346 / 1573
В края на годината би трябвало да представите на основния си работодател сл.бележка за дохода от втория ТД, за да може Ви направят годишно изравняване на данъка. Особено ако ще ползвате някакви облекчения. Е, можете и да не го правите, а да си подадете ГДД.
Другите възможности са доброжелатели, любопитни колеги, случайност...
#2 | 19.08.2022, 18:30
Публикации: 2 / 0
Благодаря за отговора! На база компетентните отговори, които съм чела да давате по други питания, много се надявах точно вие да се включите и да ми отговорите  :good:. Облекченията, които ползвам са за деца до 18 год. , но както казвате мога да ги ползват с ГДД. Интересно ми е дали от отдел ТРЗ и Личен състав при основния работодател, разполагайки с данните ми, могат да влязат в регистри на НОИ или др. и оттам да видят, ако сключа втория трудов договор?!  :hmmm:
#3 | 19.08.2022, 22:54
Публикации: 4399 / 737
Принципно ТРЗ-то не може да влиза в подобни регистри, отнасящи се за работа в други фирми... но има ТРЗ-та, които са "гъсти" с напъри или НОИ-ри, та нищо не е сигурно. Има и други случаи, при които основния работодател може да научи случайно - например при една бъркотия с някой болничен, при трудова злополука при втория и т.п.
#4 | 22.08.2022, 15:15
Публикации: 261 / 41
някои лекари пишат забележка в болничният лист, че са издадени 2 копия за основен и втори работодател.

Освен случайно или заобиколно работодателя няма как да разбере за наличие на втори трудов договор
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група