Майчинство, Трудов договор и СОЛ

01.09.2022, 18:39 893 3

01.09.2022, 18:39
Публикации: 2 / 0
Здравейте!
Моля за информация и съвет!
Ситуацията е следната - Лицето работи по ТД и е СОЛ в ЕООД с дейност, излиза по майчинство за отглеждане на дете до 410-тия ден, след използване на 135 дни. В ЕООД има назначено лице по ТД и ЕООД е подписало договор с Държавен ФЗ по проект. Подава във фирмата с ТД, заявление - декларация за отглеждане на дете, но в ЕООД как следва да се процедира, тъй като реално е СОЛ и Управител на фирмата, вписан в АВ. В приложение 11 има отметка, че "през периода на ..... не продължавам да упражнявам трудова дейност като самоосигуряваща се лице". Има ли право на майчинство и какво следва на направи.
#1 | 01.09.2022, 20:03
Публикации: 9299 / 1558
А в действителност упражнява ли дейност като СОЛ? (Според мен "да", ама знам ли ...)
Като СОЛ осигурява или се за ОЗМ? Какво е посочено в ОКД5?
Направете уточненията и може би някой знаеш ще Ви отговори.
#2 | 01.09.2022, 22:25
Публикации: 2 / 0
Да осигурена е за ОЗМ. На въпроса упражнява ли в действителност дейност ( и аз тава се  питам как ще тълкуват упражняването на дейност), упълномощено е лице да я представлява където трябва, но това дали ще свърши работа?. Ако от ЕООД не се подаде Приложение 11, какво следва? Може ли само от фирмата с ТД да използва майчинство и съответно, в ЕООД трябва ли да си внася осигуровките? За сега са и преведени пари на пълната дневна база, върху осигурителният доход и от ТД и от СОЛ.
#3 | 02.09.2022, 08:34
Публикации: 2116 / 147
Да осигурена е за ОЗМ. На въпроса упражнява ли в действителност дейност ( и аз тава се  питам как ще тълкуват упражняването на дейност), упълномощено е лице да я представлява където трябва, но това дали ще свърши работа?. Ако от ЕООД не се подаде Приложение 11, какво следва? Може ли само от фирмата с ТД да използва майчинство и съответно, в ЕООД трябва ли да си внася осигуровките? За сега са и преведени пари на пълната дневна база, върху осигурителният доход и от ТД и от СОЛ.

Назначете управител и не откривайте топлата вода.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група