Въпросче

25.04.2013, 13:11 4129 3

25.04.2013, 13:11
Публикации: 364 / 7
Здравейте,
за платена застраховка гражд.отговорност на лек автомобил-на шефа- начислява ли се данък за р-ди за експлоатация на мпс??
#1 | 26.04.2013, 11:44
Публикации: 6378 / 1085
Здравейте,
за платена застраховка гражд.отговорност на лек автомобил-на шефа- начислява ли се данък за р-ди за експлоатация на мпс??
Да, начислява се.  :smile1:
В годишната декларация  :smile1:
И се внася до 31 март на следващата година, което е мноооого далече. :smile1:
#2 | 26.04.2013, 12:53
Публикации: 3 / 0
Здравейте,
при дарение на амортизиран компютър /пр./, начислява ли се ДДС и ако "да" - то върху стойността върху която си ползвал ДК-т или върху пазарната?
#3 | 26.04.2013, 13:48
Публикации: 6378 / 1085
От една страна, дарението си е възмездна доставка:
Скрит текст :
И при дарение данъчната основа е равна на тази при придобиването:
Скрит текст :
Но, от друга страна, Вие пишете, че актива е бракуван и го дарявате, т.е. можете  и да не издавате фактура:
     
Скрит текст :
.
... но трябва да издадете протокол по чл. 117:
   
Скрит текст :
Пълен достъп в КиК Инфо
за 11.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група