Грешно ли ми издадено УП 3?

18.06.2013, 11:58 5066 5
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

18.06.2013, 11:58
Публикации: 3 / 0
Здравейте на всички! Освободена съм от длъжност по чл.222, ал.1. В УП 3 е написан стажа на един ред, на втория ред е написано обещетението и накрая е сумирано всичко и е написано словом. Редно ли е да се сумира обещетението от 1м. като трудов стаж? И още един въпрос - в трудовата ми книжка на стр.26 е записано въпросното обещетение, но е сложен грешен печат /на една от фирмите на собственика, но не в тази, която съм работила/. Какво трябва да направя?
#1 | 18.06.2013, 12:01
Публикации: 6955 / 1020
Eдва ли сте уволнена по чл. 222 :))
Иначе - обезщетението се включва на отделен ред и месецът се признава за осигурителен стаж. В УП3 не се говори за трудов, а за осигурителен стаж. Обикновино в УП3 не се сумира стажът.
Относно печата - идете да Ви го оправят
#2 | 18.06.2013, 12:02
Публикации: 5918 / 509
Няма как да сте освободена по чл.222, ал.1. Този член е за друго, но не е за прекратяване на трудов договор.
#3 | 18.06.2013, 12:21
Публикации: 3 / 0
Здравейте на всички! Освободена съм от длъжност по чл.222, ал.1. В УП 3 е написан стажа на един ред, на втория ред е написано обещетението и накрая е сумирано всичко и е написано словом. Редно ли е да се сумира обещетението от 1м. като трудов стаж? И още един въпрос - в трудовата ми книжка на стр.26 е записано въпросното обещетение, но е сложен грешен печат /на една от фирмите на собственика, но не в тази, която съм работила/. Какво трябва да направя?
Ох, освободена съм по чл.325, т.1 - Извинявайте. А трябва ли да ми се издаде ново УП 3
#4 | 18.06.2013, 12:25
Публикации: 3354 / 252
Освободена по чл.325 т.1 за какво обезщетение по чл.222 ал.1 говорим? По този член не се дължи такова обезщетение.
#5 | 18.06.2013, 12:38
Публикации: 3 / 0
 Ох, освободена съм по чл.325, т.1 - Извинявайте. А трябва ли да ми се издаде ново УП 3
Здравейте на всички! Освободена съм от длъжност по чл.222, ал.1. В УП 3 е написан стажа на един ред, на втория ред е написано обещетението и накрая е сумирано всичко и е написано словом. Редно ли е да се сумира обещетението от 1м. като трудов стаж? И още един въпрос - в трудовата ми книжка на стр.26 е записано въпросното обещетение, но е сложен грешен печат /на една от фирмите на собственика, но не в тази, която съм работила/. Какво трябва да направя?
Ох, и пак извинявайте - чл.328, ал.1, т.2 -сега погледнах заповедта. А за грешния печат - какво се пише? Питам, защото счетоводителката ме побърка с грешно издадени документи. Имах и грешно издадено УП 2. Затова питам, за да зная предварително. Благодаря на всички
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове