Обезщетение чл. 222, ал.1 от КТ-оформяне

08.09.2016, 09:40 76904 68
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

#60 | 08.09.2016, 09:40
Публикации: 632 / 23
Добро утро!
Един практически въпрос - обезщ. на лицето по чл. 222 ал. 1 от КТ е начислено, но все още не е изплатено.
В какъв срок трябва да отиде в НАП, за да подаде декл. 7 и да си внесе здравната осигуровка /периодът е 2.08-2.9/. Какво е необходимо да носи като документи в НАП?

Благодаря предварително и лек ден!

Какво общо има обезщетението по чл.222, ал.1 КТ и здравната осигуровка, това не разбрах.
Платено или не, то няма отношение към здравната осигуровка.
#61 | 08.09.2016, 09:47
Публикации: 548 / 10
Благодаря много за отговорите!
#62 | 12.01.2018, 23:06
Публикации: 571 / 2
Здравейте имам едно питане изпратената НЕТНО обезщетение къде и как трябва да се декларира
Д1 ??
#63 | 13.01.2018, 11:59
Публикации: 7211 / 1079
Ако питате за обезщетението по чл. 222, ал.1, то за целта си има отделен код в т.12 на Д1.
Ако питате за обезщетението по чл. 224, както предполагам, сумата и данъка се посочват в т.31 и 31а, но не и в т.34 /това обезщетение не се отчита при определяне размера на болничните/.
#64 | 13.01.2018, 12:34
Публикации: 571 / 2
след като подадещ даннитеначислените ОВ бруто - доо-дзпо-дод  на с код 27
остава да се изплати на лицето НЕТО
това нето незнам как се подава с каква декларация и код --
къде се посочва че на лицето и получило нетното
освен с РКО или ПН
#65 | 13.01.2018, 12:47
Публикации: 7211 / 1079
В Д1 с код 27 също се попълват   т.31 и 31а и не се попълва т.34 /няма осигуровки за ОЗМ/.
къде се посочва че на лицето и получило нетното - ами във ведомостта за заплати, в сл.бележка за облагаемия доход и удържания данък....
#66 | 13.01.2018, 15:48
Публикации: 571 / 2
БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА РАЗЯСНЕНИЕТО  :good: :good:

Питането ми беше дали на НАП СЕ изпраща някакво уведомление ЧЕ НА лицето е  изплатена  НЕТО / защото дефакто Фирмата дали ще изплати  или не те тази информация няма как да разберат /

Благодаря :good: :good:
#67 | 28.08.2018, 17:59
Публикации: 36 / 1
Здравейте,
последен ден на лицето е 23.08.2018 и от 24.08.2018 е безработен
Относно плащане обезщетение чл.222 ал. 1 след подаване декларация, че не започнал работа и вписване в ТК , че е платено обезщетение как се прави Д 1 и Д 6
плащането ще стане на 26.09.2018
1. редовна Д 1 за август с код 27
2. редовна Д 1 за септември с код 27
3. Д 6 с три колонки  -  първа колона код 6 за осигуровките м.08 ,втора колона с  код 6 за осигуровките м.09 и трета колона с код 8 за ДОД от м.08, удържан  в септември
4. данъка за септември - не знам ? за м.08 и м.09ще е  удържан в септември но как ще се раздели ?
срок за подаване на Д 1 и Д 6 е 25.10.2018 и за внасяне 25.10.2018

Правилно ли е така ?
Благодаря
#68 | 28.08.2018, 18:14
Публикации: 7211 / 1079
За данъка: щом плащате цялата сума през м. 09.(което е нормално), данъкът е вътху цялата сума и е за м.09. В Д6 - за м.09., дата на начисляване/плащане 30.09., срок на попаване от 01.10.до 25.10.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове