Платен отпуск след майчинство

17.06.2016, 12:31 98974 125

#60 | 17.06.2016, 12:31
Публикации: 9339 / 1571
Няма срок за подаване на молбата. Такъв може да е определен във Вътрешните правила на фирмата.
Работодтелят няма задължение да разреши отпуска, ако реши, че точно в този период сте му нужна..
#61 | 17.06.2016, 16:01
Публикации: 11 / 0
Бих искала да знам и по време на платен отпуск може ли да се започне на нова работа? Какво става и с останалата отпуска?
Ако може запознат да коментира и дали бих могла да си пусна 1 месец предизвестие по време на майчинство? Последният ден на предизвестието да съвпада с края на майчинството. Благодаря за отговорите предварително
#62 | 17.06.2016, 16:04
Публикации: 5497 / 371
Бих искала да знам и по време на платен отпуск може ли да се започне на нова работа?
Да, но трябва да уведомите новият работодател

Какво става и с останалата отпуска?
Какво имате предвид?

Ако може запознат да коментира и дали бих могла да си пусна 1 месец предизвестие по време на майчинство? Последният ден на предизвестието да съвпада с края на майчинството.
Да, можете
#63 | 17.06.2016, 16:16
Публикации: 11 / 0
Имам да ползвам 60 дни отпуска и ще искам да си я пусна цялата. През това време ще си търся нова работа.  А ако не ми разреши отпуск, ще си подам предизвестието за напускане.  При което си мисля, че пак ще трябва да ми изплати неизползваната отпуска. Две майки преди мен са напускали и не им е изплащал отпуската.
#64 | 17.06.2016, 16:20
Публикации: 5497 / 371
Имам да ползвам 60 дни отпуска и ще искам да си я пусна цялата. През това време ще си търся нова работа.  А ако не ми разреши отпуск, ще си подам предизвестието за напускане.  При което си мисля, че пак ще трябва да ми изплати неизползваната отпуска. Две майки преди мен са напускали и не им е изплащал отпуската.

По-горе Ви отговорихме, че при напускане, неползвания отпуск се дължи като обезщетение.
Ако работодателят не го изплати, може да го съдите
#65 | 17.06.2016, 16:22
Публикации: 11 / 0
Благодаря за отговорите, сега предстои разговор с шефката.
#66 | 17.06.2016, 16:25
Публикации: 5497 / 371
Благодаря за отговорите, сега предстои разговор с шефката.
Късмет :)
#67 | 17.06.2016, 16:26
Публикации: 9339 / 1571
А ако не ми разреши отпуск, ще си подам предизвестието за напускане. 

Това, че подадаве предизвестие, не означава автоматично напускане.Ще трябва да си отработите свички дни от срока на предизвестието, които са извън майчинството.
По време на предизвестието е възможно да ползвате отпуск, но пак със съгласието на работодателя.
#68 | 17.06.2016, 16:29
Публикации: 5497 / 371
Това, че подадаве предизвестие, не означава автоматично напускане.Ще трябва да си отработите свички дни от срока на предизвестието, които са извън майчинството.
По време на предизвестието е възможно да ползвате отпуск, но пак със съгласието на работодателя.

Последният ден на предизвестието да съвпада с края на майчинството.

По-горе е писала :)
#69 | 17.06.2016, 16:54
Публикации: 9339 / 1571
Последният ден на предизвестието да съвпада с края на майчинството.

По-горе е писала :)
Аз пък прочетох това:
Имам да ползвам 60 дни отпуска и ще искам да си я пусна цялата. През това време ще си търся нова работа.  А ако не ми разреши отпуск, ще си подам предизвестието за напускане
и тъй като отпуска ще се ползва след майчинството, предположих, че молбата за отпуск, а следователно и евентуалното предизвестие, ще се подаде малко преди датата на започване на работа.
Въпрос на организация.
Аз бях длъжна да предупредя :)
#70 | 18.06.2016, 15:04
Публикации: 2 / 0
Здравейте, моля за съвет как да постъпя имам 2 деца застъпени в поредност при един и същи работодател майчинството до 2 рата година на второто дете изтече на 15.05.2016г и си подадох молба за платен годишен отпуск по пощата с обратна разписка. До момента нямам отговор, като предполагах че няма да е проблем да изляза отпуск майка съм на 2 деца до 7 годишна възраст. Чудех се кой отруск да поискам първо неплатен отпуск до 8 годишна възраст или платения но и за двата мисля че работодателя няма да разреши и затова реших да подам платен отпуск първо. Ситуацията в момента е няма атказ, няма потвърждение не са ме уведомявали в началото на годината за размера на отпуска който имам. Вчера видях че са подали образец 1 като в него освен майчинството до 14.05 включително няма друг осигурителен доход което цначи че е подаден като савоотлъчка. Предполагам че са подали ичакат разрешение от инспекцията по труда да ме освободят. Първите ми 45 дни преди раждане бяха от 11 2012 година. Моля за съвет какво да предприема?

Предварително Благодаря
#71 | 18.06.2016, 16:53
Публикации: 11960 / 2182
Работодателят няма право да откаже ползването на неплатен отпуск за гледане на дете до 8 годишна възраст за разлика от платения отпуск , който може да бъде отказан. Вие не знаете какво е решението на работодателя Ви по отношение на молбата Ви за платен отпуск. Ако е отказ е следвало да се явите на работа. Изяснете си каква е точно ситуацията, защото така можем да правим само предположения.
#72 | 18.06.2016, 17:26
Публикации: 2 / 0
Благодаря Ви за бързата реакция според Вас как да поискам информация не поддържаме контакт по телефон. Мога да изпратя с обратни документи молба да даде писменно становище разрешава или не полагаемия годишен отпуск и какви са производствините причини да го отлага? Вие как бихте постъпили?
#73 | 18.06.2016, 17:31
Публикации: 2974 / 396
Не знам какви са ви отношенията и защо се е стигнало до там, но очевидно не сте на работа поне от 3 години, така че аз лично най-малкото бих отишла при работодателя на място и бих изиснила нещата.
#74 | 18.06.2016, 18:39
Публикации: 11960 / 2182
И аз съм ЗА личния контакт с работодателя, защото явно писмената комуникация е в ущърб на работника.
#75 | 21.06.2016, 16:34
Публикации: 11 / 0
Отново благодаря за отговорите, но сефга имам отново въпрос. Реших да напусна с предизвестие 1 месец, без въобше да ползвам отпуск. Отново говорих със счетоводителката и тя е категорична, че ням да ми изплатят натрупаният отпуск. Освен ако не говоря директно с него и да бъде оформено писменно. Моля за образец на молба за напускане с предизвестие и опоменаване на отпуск.
#76 | 21.06.2016, 16:39
Публикации: 2974 / 396
Не знам откъде й идва тази категоричност, отпускът се изплаща на основание кодекс, не лични желания. Ще ви го платят, няма къде да ходят. Ако ще напускате с 1 месец предизвестие, трябва да го отработите или да платите обезщетение. Защо просто не говорите със шефа си и не изисните всичките тези неща?!
#77 | 21.06.2016, 16:45
Публикации: 11 / 0
Защо са близо 80 дни и той винаги гледа да прецака работника. На 25 юли близнаците правят 2 години и аз искам докато съм в отпуск по майченство да си пусна предизвестието.
#78 | 21.06.2016, 16:48
Публикации: 11 / 0
Тя каза, че като начисли дадено заплащане или обезщетение и той все я пита как си ги е съчинила. Лично съм чувала като й прави проблем за ведомоста за май месец преди години, какви били тези начисления. Тъй като работим в хранителен магазин и празничните дни.
#79 | 21.06.2016, 16:49
Публикации: 2974 / 396
Не знам как да ви го обясня по друг начин, за да ме разберете. Не могат да не ви платят отпуска. Може да се наложи да го потърсите чрез съда, но пак ще ви го платят.
Не мога да коментирам какво гледа и не гледа работодателя, до момента виждам само вашето отношение към него.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група