Право на обезщетение след майчинство

14.01.2019, 17:58 786 1
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

14.01.2019, 17:58
Публикации: 1 / 0
Здравейте! Майчинството ми изтича в края на месеца, но поради лични причини не мога да се върна на работа в същата фирма. Въпросите ми са:
1. Имам ли право на обезщетение от Бюрото по труда, ако бъда съкратена от работа?
2. Последните 5 месеца от бременността бях в болнични. Това ще окаже ли влияние върху размера на обезщетението (ако имам право на такова), при положение, че имам около 15 години непрекъснат стаж и съм осигурявана на заплата, по-висока от миниалната.
3. От какво зависи размера на обезщетението?
Благодаря!
#1 | 14.01.2019, 18:11
Публикации: 7067 / 1044
Погледнете тук. В отговор №55 съм отговорила на въпрос, аналогичен на Вашия.

https://www.kik-info.com/forum/index.php/topic,12708.msg144118/topicseen.html#new

По въпросите за обезщетението за безработица можете да прочетете в КСО, чл. 54а, 54б и т.н. и тук: http://www.nssi.bg/benefits/benefits/101-unemployment/625-pokso
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове