Здравейте,
като документи разполагаме с: фактура от доставчика с адрес в Норвегия, във фактурата имам включено ДДС 20%. Крайната сума на фактурата съответства на сумата, която съм платила към доставчика. Митническа декалрация в която дружеството ни е посочено като вносител, а куриерската фирма като посредник. В МД са си описани всички митни сборове и ДДС, режимът на внос също е посочен като DDP. Товарителницата е с адрес на изпращача Хонгконг. Прилагам Ви и писмото с коментар на Христо Досев, в което описва в кои случаи внос при DDP режим има право на ДК.
Здравейте колеги, няколко теми видях за внос при режим на DDP, но без някакво развитие. Моля някой да сподели дали е ползвал данъчният кредит при внос по този режим и НАП какво мислят по въпроса. Според ДДС лектора на едно обучение, нямаме право на данъчен кредит при този режим, според едно разяснение - отговор на писмо  от Христо Досев, имаме право на данъчен кредит.
Благодаря предварително.
Не е посочено във фактурата. В чл.131б от ЗДДС описват  многоцеливите ваучери, по мое мнение подадаме в "ал.(3) Продажбата на многоцелеви ваучер от данъчно задължено лице, което действа от името на друго данъчно задължено лице, не се смята за доставка, извършена от това друго данъчно задължено лице.", но търся и друго мнение, ако някой е имал подобен случай
Здравейте колеги,
търся мнения във връзка със следният казус: имаме закупени подаръчни ваучери, като във фактурата няма начислено ДДС. Част от тези ваучери трябва да ги префактурирам към свързано с нас дружество. Въпросът ми е на какво основание трябва да издам фактура с 0% ДДС? Всички дружества сме регистрирани по ДДС.
Благодаря предварително.
Здравейте, благодаря за коментарите и на двамата колеги.
И аз така го тълкувам. Търся вариант как бих  могла да го спестя? В споразуменията с клиента, няма нищо конкретно за тази част, че трябва да му връщаме техниката, когато проекта приключи, но с издаването на фактурата си става негова собственост.

Третата страна, излиза, че ще има активи в България, защото ползваме един вид тяхна техника. В историята на дружеството не е връщана техника до сега.

В случай, че някой колега има опит с такива взаимоотношения, ще ми е интересно да сподели.
Благодаря още веднъж.
Здравейте, моля за съдействие по следният казус по отношение третирането по ЗДДС: дружество регистрирано по ЗДДС в България извършва ИТ услуги, за клиент регистрирано дружество от трета страна. По искане на крайният клиент българско дружество закупува ИТ оборудване, за което ползва данъчен кредит. Взаимоотношенията между българското дружеството и клиента се уреждат посредством посредник, регистрирано дружество отново от трета страна. Уговорката между страните е българското дружество да  префактурира техниката, която е закупило заради проекта на фирмата посредник, която от своя страна ще я префактурира на дружеството Възложител по проекта. Въпросът ми е: При префактуриране на техниката към дружеството посредник, трябва ли да се на числи във фактурата ДДС?  Допълвам, че техниката ще се използва в България. Благодаря предварително.
Здравейте,
заплатите за м.01.2016 - са платени на 02.02.2016

 Д 6   т.9  - 02.2016  код 5  и  т.18 - 29.02.2016
срок за подаване 25.02.2015

ДОД е удържан 02.02.2016 удържан февруари

Д 6 код 8   т.9 -  02.2016  и   т.18 - 29.02.2016
срок до 25.03.2016

правилно ли е ?

Д 6   т.9  трябва да е 01.2016  за код 5  и  т.18 - 29.02.2016.
Периодът т.9 при код 5 е за който месец са си заплатите, а при код 8 - месецът в който се изплаща. И при код 5, и при 8 датата е последен ден от месеца на изплащане.