Здравейте,

клиент е ползвал реклама в Гугъл от началото на година, плащанията са минали по банкова сметка, има и издадени фактури. Но не е направена регистрация по ЗДДС. Доколкото разбирам и занапред ще продължава да ползва услуги за реклами от Гугъл и други ЕС доставчици. Но идея нямам как да процедирам с пропуснатата регистрация по чл.97А. Някакви идеи?
Много благодаря. замислих се дали няма начин да не се подават отново две декларации, но май няма как.
Здравейте,

собственик на ЕООД  Х започва дейност, подава декларация за започване на самоосигуряването и си плаща осигуровките през ЕООД Х. След година регистрира втора фирма, ЕООД Y и подава декларация и за новата фирма, но продължава да се самоосигурява през фирма ЕООД Х. Сега иска да започне да  внася осигуровките през банковата сметка на фирма ЕООД Y. Предвид това, че подавайки декларация за самоосигуряване през фирма ЕООД Y е отбелязана само датата на започване на дейност, но не и това дали се осигурява само за пенисии или за всички рискове следва ли да подаде отново декларация за самоосигуряване през ЕИК-то на ЕООД Y?
Тук ми е малко трудно да определя, защото това са употребявани материали, имащи досег с кръв. Единият клиент ще ги раздроби, претопи и ще ги направи на нови, вторият ще ги използва след дезинфекция наново без да ги преработва.
Здравейте,

предстои "закупуване" на медицински употребявани материали на нулева стойност и последващата им продажба със стойност различна от нула. Стоката няма да минава през България, ще пътува от доставчик към клиент. Ако доставчика и клиента са от страни от ЕС ще имаме тристранна операция и няма да се начисли ДДС, ако клиента е извън ЕС ще е износ. Но ме притеснява закупуването на материалите  на нулева стойност, както и това че са употребявани медицински материали, защото досега не съм имала такава покупка. Целта на сделката е, че сме намерили купувачи, които ще ги използват за рециклиране. Може ли да ми дадете насоки какво следва да съблюдавам при тази сделка?