Благодаря Ви! Да, може би трябва да се огледа и този вариант.
Здравейте,
физическо лице електротехник по професия иска да се региситрира като самоосигуряващо се лице/ свободна професия. Тъй като дейността  му попада в изброените в прил. 4 от ЗМДТ, ще трябва да подаде декларация за патент и да си плаща патентен данък. Това което не ми е ясно е дали подлежи на облагане по ЗДДФЛ , тоест догодина приходите които ще декларира в декл.чл. 50 ще трябва ли да се обложат и отделно има ли  25 % нормативно признати разходи?
Здравейте,
някой правил ли е корекция/забелване с коректор/ в инструктажните книги? За съжаление попълних предварително имената на постъпващите днес хора, но се оказа, че единия служител няма да постъпи на работа изобщо. Договора ще го залича, но името в инструктажните книги ще трябва да го залича с коректор. Дали при проверка от ИТ ще го направят на проблем, някой имал ли е подобен случай?
Потърсете стари теми за декларация 1 и 6 за граждански договори във форума. Виждам, че не ме разбирате. Колегите са обяснили доста подробно. Не е правилно според мен начална и крайна дата на осигуряване да е през Ноември, както и да подадете само една декларация 1, при положение че договора е от сега.
Декларация 1 и 6 се подават след като платите хонорара, щом плащате значи договора е изпълнен, нали? Тогава как не знаете кога е изпълнен? И какво общо има "крайния резултат" с периода през който се извършва работата по него? Ако работата е свършена в рамките на един месец и съответната услуга, изработка, работа  или каквото е там ви е предадена, и сте платили, тогава подавате една декларация 1, но в противен случай не мисля, че е правилно. Разпределяте дохода пропорционално.
Декларация 1 и 6 подавате до 25-то число на месеца следващ месеца на изплащане. Декларация 1 подавате за всеки месец в който лицето е извършвало работа за вас, примерно ако периода е от 15.08 до 15.10, подавате за Август, Септември и Октомври, като разпределяте осигурителния доход.
Срока ви за подаване декларация 1 и 6 е до 25-ти на месеца след месеца, в който е изплатен хонорара.
Здравейте, имаме служител на срочен договор, който скоро придобива право на пенсия по чл. 68, ал. 3 - 67 години, 15 години осигурителен стаж (в случая той има 30 години). Дължим ли му обезщетение в размер на 2 брутни заплати, при прекратяване на срочния договор?
Да. Щом сте избрали този подход за раздаване на ваучери. Не само да присъства в списъка, но и да получава. Тя нали ще има поименна карта все пак.