Сумата ще се ползва за закупуване на ДМА и ще се иска възстановяване на ДДС - от там идва връзката с ДК, можело да възникне проблем при проверка на произход на средствата. 
Общо взето от информацията, която аз намерих излиза, че всяко прехвърляне на средства може да се счете за стопанска операция. Поради тази причина е най-добре да се сключи договор за заем между ФЛ и ЮЛ. Но тук пък възниква въпросът каква да бъде лихвата ? Дали лихва близка до тази по депозити на ФЛ е т.н. пазарна лихва или тази по кредитите (т.к. ФЛ все пак не е кредитна институция). Общо взето темата, според мен е доста объркана, та моля ако някой се е сблъсквал с подобна ситуация, да сподели опит и знания. Благодаря ви !
Здравейте,
Дължи ли ЗО за доходи от лихви, местно ФЛ, което не е осигурено на друго основание (т.е. не попада в никоя от категорията по чл. 40 1,2,3 от ЗЗО), в същото време, лицето работи по ТД в държава членка на ЕС, и оттам ще му бъде издаден съответния документ (мисля, че беше формуляр Е-101 или Е-104), според който лицето не би следвало да дължи ЗО в България ?
Благодаря :)
Здравейте,
Аз съм едноличен собственик и управител на ЕООД и като такава възнамерявам да внеса известна сума по банковата сметка на фирмата/ сумата ще бъде осчетоводена като разчети със собственика/. Произходъд на парите е от трудови възнаграждения на моя мъж / нямаме сключен граждански брак, нито декларация за съвместно съжителство, живеем заедно и имаме дете/. Въпросът ми е - счита ли се това прехвърляне на средства между нас като ФЛ за стопанска операция / за мен това не е нито заем, нито дарение/. Възможно ли е да възникнат проблеми при евентуална данъчна ревизия на фирмата и отказ за възстановяване на ДК например ?
Благодаря за коментарите  :good: