Имат ли обект у нас? Ако имат, им начислявате 20% ДДС на общо основание. Ако нямат - чл. 21 ал. 2.
И за всеки случай - декларация, че автомобилът не се ползва за лични нужди, за да не попаднете в хипотезата на ал. 3.
Това е общото правило, но зависи каква е услугата, която извършвате - може да действат специални правила.
Това ясно, но ако не се танцува върху тънкия лед на МРЗ (oliaGoranova не е уточнила нивото на заплатата), няма проблем да се намали основната заплатата с ДС.
Естествено, че не би могло да се падне под МРЗ. Но, ако случаят не е такъв, какъв е проблемът с ИТ?
Доколкото разбирам е със съгласието на служителя - направете ДС за намаляване на основната заплата с толкова, че все едно сте махнали класа.
Здравейте, имам нужда от помощ по следния въпрос:
ЧЮЛ от ЕС регистрира в България дъщерно дружество. Назначава управител с ДУК без възнаграждение, който е чужденец от ЕС, без ЛНЧ и не пребивава в България. Този управител е упълномощил служител на българското дружество да подписва и подава всички необходими документи.
При тези обстоятелства трябва ли управителят-ЧФЛ да се осигурява в България?

В КСО и в Наредбата за елементите на възнаграждението.. е написано, че:
Осигурителните вноски за управителите  и .... се внасят върху полученото, начисленото, но неизплатено или неначислено възнаграждение, но върху не по-малко от минималния месечен осигурителен доход за съответната професия по основната икономическа дейност на осигурителя. Когато лицето не е работило през целия месец, минималният месечен осигурителен доход се определя пропорционално на дните, през които е работило, и дните по чл. 40, ал. 5 от Кодекса за социално осигуряване през месеца.

Като чета, не ми става ясно как ще се отчита времето, през което е работило ЧФЛ, като изобщо не идва тук? Освен това няма и ЛНЧ - трябва ли да му се извади?