Здравейте,
Българско дружество, регистрирано по ДДС в България съхранява стоки, които са негова собственост в нает склад в Италия, като от този склад продава стоките  на други европейски дружества. Българското дружество не е регистрирано за целите на ДДС в Италия.
По силата на чл.6 ал.3 т.3 и чл.17 ал.2 този трансфер на стоки от България до склада в Италия е приравнен на възмездна доставка с място на изпълнение територията на страната и с протокол се начислява 20% ДДС само в дневника за продажбите.
Какво трябва да направи българската фирма при последваща продажба на стоките от този склад на други италиански и европейски дружества, регистрирани по ДДС?
Здравейте,
През 2017 г физическо лице земеделски производител се регистрира по ДДС. 
Как трябва да обложи доходите си за 2017 г - като ЗП с необходимо-присъщи разходи или като ЕТ по чл.28.    /за 2017 г ЗП не е подадал декларация по чл.29а ал.4 за упражняване право на избор за облагане по чл.28 от ЗДДФЛ/
Българска фирма извършва услуга-строителен надзор на обект в Гърция. Регистрира се по ДДС в Гърция и издава фактура на друга гръцка фирма с гръцкия си ДДС номер и с начислено 24% ДДС.
Трябва ли тази фактура да се отрази в дневниците по ДДС на българската фирма и как?
Тази фактура може ли да се осчетоводи като приход на българската фирма и да се плати данъка в България?
Регистрирано дружество в Търговския регистър с двама съдружника сключват ДУК с трето лице (което не е съдружник във фирмата, а е вписан само като управител в ТР). Може ли ДУК да бъде безвъзмезден? Длъжни ли са двамата съдружника да се осигуряват като СОЛ, при условие, че не упражняват дейност в дружеството?
Здравейте, Българска фирма купува стока от фирма в Гърция, преработва я в друга гръцка фирма и я изпраща за фирма в Германия. Българската фирма се явява като посредник в тристранна операция. Но как да осчетоводя услугата на другата гръцка фирма? Трябва ли да издам протокол по чл.117 за тази услуга?
Здравейте, българска фирма купува стока от Румъния и я продава в Гърция. Стоката пътува директно без да се претоварва с ЧМР изпращач- румънската фирма и получател- гръцката фирма.
Това тристранна операция ли е?
Българска фирма, регистрирана по ДДС купува стока от гръцка фирма, преработва я в друга гръцка фирма и я продава директно в Германия на регистрирана фирма. Стоката не влиза в България. Българската фирма няма ДДС номер в Гърция.
Това тристранна операция ли е за българската фирма?
Българско дружество, регистрирано по ДДС купува стоки от България. Изпраща ги в Гърция за преработка. Гръцката фирма не придобива собственост върху стоките и издава фактура на българската фирма за извършената услуга по работа върху движима вещ.
1.   Българската фирма изпраща новите преработени стоки на регистрирана фирма в Германия. Стоките тръгват директно от Гърция за Германия, като за целта българската фирма разполага с ЧМР, заверено от изпращача / гръцката преработваща фирма/, германската фирма получател и транспортната фирма.
Въпрос:  За българската фирма това ВОД ли е по смисъла на чл.7 ал.1 от ЗДДС? Трябва ли стоките трябва задължително да се върнат в България съгласно чл.7 ал.5  т.10б и от България да се изпратят в Германия?

2.   Българската фирма изпраща новите преработени стоки на фирма извън ЕС, която фирма няма регистрация за целите по ДДС в в държава-членка на ЕС.
Въпрос: Може ли преработените стоки да се изпратят директно от Гърция в страна извън ЕС? Трябва ли в този случай българската фирма да начисли 20% ДДС, като издаде фактура по чл.113 от ЗДДС, ако разполага с ЧМР и МД, доказващи получаването на стоките от клиента от страна извън ЕС?