Уведомление по чл. 62 за назначаване на трудов договор

21.02.2016, 21:58 29320 45

#40 | 21.02.2016, 21:58
Публикации: 723 / 96
 Ако сменя датата на ТД с 16.02.2016г., това след себе си ще доведе и до корекция на УВЕДОМЛЕНИЕТО КЪМ НАП или бъркам.

Бъркате, но пък сте счетоводна къща - сигурно ще разберете в какво. Ако ли не - отговорете си на въпроса къде в уведомлението пишете дата на явяване на работа.
#41 | 21.02.2016, 22:16
Публикации: 4394 / 734
Остава да убедите работника да смените/поправите ТД с новата дата (16-ти). Срещу еднодневен бонус, например, ако наистина е работил на 15-ти. Или да го "пуснете" в неплатен в старата фирма. Проблемът основен-допълнителен ТД в двете фирми едва ли ще се прояви, само евентуално ще прави впечатление в ТК, ако въобще някой обърне внимание.
#42 | 21.02.2016, 22:27
Публикации: 33 / 1
Дел.
Вижте, Колеги искам да съм наясно как да поправя грешката, а не да констатираме дружно, че някой е сбъркал. Хиляди благодарности, но така не ми помагате със вашите съвети.Искам да знам, ако поправя датата на ТД, ще се поправят ли законово нещата или трябва да се заличава Уведомлението. Прочетох много нормативни документи, но това ме накара да се объркам повече, не ги тълкувам правилно........! Като дата на уведомлението пише дата 15.02.2016г.
Благодаря ВИ предварително аз искренното и професионално мнение.
#43 | 21.02.2016, 22:38
Публикации: 33 / 1
Остава да убедите работника да смените/поправите ТД с новата дата (16-ти). Срещу еднодневен бонус, например, ако наистина е работил на 15-ти. Или да го "пуснете" в неплатен в старата фирма. Проблемът основен-допълнителен ТД в двете фирми едва ли ще се прояви, само евентуално ще прави впечатление в ТК, ако въобще някой обърне внимание.
Това което предлагате е вариант, но не прави разрешаването му ПРАВИЛНО. За ТК ще се забележи, а и е абсолютно грешно за попълване на ТК.
Имам само питане само как да направя заличаването.За срока май е 7 - дневен. :blink:
#44 | 22.02.2016, 08:06
Публикации: 11962 / 2184
Или променете договора като впишете дата на явяване 16 число / без впоследствие да променяте каквото и да било в уведомлението / или заличете - няма срок за това.
#45 | 22.02.2016, 09:54
Публикации: 1187 / 228
Koлега, в случая понятието ПРАВИЛНО е относително, за да са нещата максимално коректни е удачно да се разберете с човека да му подмените трудовия договор с такъв, на който датата на постъпване 16(като естествено подмените и други документи, в които фигурира тя - например бележката за проведен инструктаж). Не мажете върху документите, защото това привлича внимание, а изгответе нови. Обикновено при сключване на договорите хората са по-диалогични, отколкото при прекратяването им.
По неудачно е да заличите уведомлението (и договора) - все пак, ако се замислите, по този начин ще се окаже, че работника е загубил там няколко дни трудов и осигурителен стаж, което е предпоставка за разностранни последващи проблеми, включително и пред ИТ, защото човека ще е прав да попита какво точно се е случило през периода 16.01 - 22.01(ако приемем, че днес му сключите нов договор, считано от утре) и къде са му изчезнали няколко дни, през които той реално си е работил...
Като счетоводна кантора би трябвало да осъзнавате тези неща и да гледате на тях многопластово...
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група