Задължително осигуряване на собственици и съдружници? Не съвсем! Управителите се

05.06.2015, 09:11 3479 3

05.06.2015, 09:11
Публикации: 30 / 1
Работя охранител на трудов договор  в външна фирма  но имам и действащо ЕООД И съм собственик и управител  на това ЕООД ,работници нямам .Имам малко магазинче където работя чат пат ,възнаграждение от ЕООД НЕ ПОЛУЧАВАМ


НЕ ВИЖДАМ СМИСЪЛ ОТ ПЛАЩАНЕ НА СОЦИАЛНИ И ЗДРАВНИ ОСИГУРОВКИ КАТО ЧЕТА ТОВА   http://taxavoid.eu/advice/zadyljitelno-osiguryavane-nasobstvenici-ne-syvsem  МОЖЕ ЛИ НАЙСТИНА ДА НЕ ВНАСЯМ НИЩО
#1 | 05.06.2015, 09:25
Публикации: 11974 / 2191
от Вашата препратка :

"И така - собственици и съдружници неполагащи труд в дружествата си, както и акционери, които работят като директори без възнаграждение, следва да се осигуряват единствено здравно на основание ..."

Вие обаче полагате труд в ЕООД-то си и въобще не попадате в тази категория.Упражнявате ли труд - задължително се осигурявате. Възнаграждението е без значение.Коментарът за него е само за ДУК - когато този договор е без възнаграждение не следват осигуровки като управител по ДУК. СОЛ обаче е друга работа Вие вероятно сте самоосигуряващо се лице и следва да плащате осигуровки след като упражнявате дейност с или без възнаграждение.
#2 | 05.06.2015, 09:52
Публикации: 6403 / 1130
И как сте пропуснали най-същественото от статията за Вашия случай?!? :smile1:

Следователно, за да не възникне задължение за осигуряване на управители и съдружници следва да са изпълнени две условия:

- Управителите и съдружниците да са различни лица;

- Управителите да не получават възнаграждение за дейността си.

ДВЕ са условията и са кумулативни  :good:
#3 | 05.06.2015, 10:20
Публикации: 30 / 1
Благодаря ,успешен ден
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група