Възможност за намаляване на загубата на ООД

03.09.2015, 10:15 4340 6

03.09.2015, 10:15
Публикации: 495 / 8
Здр.колеги,имам следния казус:
фирма излиза на доста голяма загуба.Има два оперативни лизинга за МПС-та,за които всеки месец ми идват фактури за наемни вноски,които аз отчитам в сметка 602-Нает транспорт като си ползвам и ДДС-то.Сумите са доста големи и оттам ми набъбна доста 614сметка.
Та въпроса ми е има ли друг вариант за отчитането им?
И въобще моля за други идеи как да си намаля загубата
#1 | 03.09.2015, 10:44
Публикации: 6403 / 1129
Увеличете приходите :smile1:
Нямате ли за отписване задължения с погасена давност?
Или незаведени активи, които може да "намерите" при инвентаризация"?
Много зависи от това с какво се занимава фирмата.
Но друг начин за отчитане на оператвен лизинг аз не знам - може друг колега да подскаже нещо....
#2 | 03.09.2015, 11:35
Публикации: 495 / 8
фирмата е строителна, но от юли няма обекти,не работим
Тъй като тези две коли ,които са на оперативен  лизинг са за управлението/за тях начислявам 10%  представителни разходи на горивото и ремонтите/, но сега нямаме работа свързана с дейността и управителите ги ползват за лични нужди не може ли този разход да го осчетоводя като разход несвързан с дейността и да си увелича печалбата?
Просто разсъждавам..........
#3 | 03.09.2015, 11:42
Публикации: 27 / 4
Намали си амортизациите. Получи някоя неустойка. Отсрочи част от наемите за бъдещи периоди, когато очакваш приходи /чл.4 (1) т.4 от ЗСч/. Много зависи каква ти е дейността на фирмата, за да имаме и други идеи ;-)
#4 | 03.09.2015, 11:43
Публикации: 495 / 8
строителство
#5 | 03.09.2015, 11:45
Публикации: 495 / 8
фирмата е строителна, но от юли няма обекти,не работим
Тъй като тези две коли ,които са на оперативен  лизинг са за управлението/за тях начислявам 10%  представителни разходи на горивото и ремонтите/, но сега нямаме работа свързана с дейността и управителите ги ползват за лични нужди не може ли този разход да го осчетоводя като разход несвързан с дейността и да си увелича печалбата?
Просто разсъждавам..........
това не е ли вариант?
#6 | 03.09.2015, 12:01
Публикации: 27 / 4
Е по този начин ще имаш същата счетоводна загуба, която ти не искаш. Само данъчната ще ти е по-малка, но това в баланса не се вижда. Не е вариант това, а и ще те накарат да върнеш данъчния кредит, ако въобще си го ползвала ;-)
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група