Помощи за деца в 1-ви клас

10.09.2015, 13:42 3472 4

10.09.2015, 13:42
Публикации: 495 / 8
Здр.колеги
моите деца тази година са в 1-ви клас и ще подавам молба за целева помощ,която се изпл.за записаните в първи клас деца.Представям и удостоверение за брутния доход за 12 мес.назад -по принцип и на двамата родители. Но в моя случай съпруга ми е самоосигураващо се лице в ООД.Според мен само моя брутен доход трябва да включа в справката,тъй като за мен това че той се самоосиурява на 420лв. не му е доход/т.е. за мен трябва да напиша бележка, че е самоосигуряващ и таблица с нулеви суми за тези 12 месеца назад.
Правилно ли мисля............
#1 | 10.09.2015, 13:54
Публикации: 101 / 5
Аз издавам служебни бележки за доходи на самоосигуряващи се лица, които да им послужат пред социалните и в служебната бележка не посочвам нулеви стойности, което означава, че не може да впишете в декларацията нулев доход. Така мисля аз. Този месец съм издала поне 10 служебни бележки на самоосигуряващи се лица, кои са за детски надбавки, кои за първокласници...
#2 | 10.09.2015, 13:56
Публикации: 495 / 8
за мен доход на самоосигуряващо се лице е когато полага личен труд или ако има разпределен дивидент, в случая няма
#3 | 10.09.2015, 14:20
Публикации: 5497 / 371
Аз издавам служебни бележки за доходи на самоосигуряващи се лица, които да им послужат пред социалните и в служебната бележка не посочвам нулеви стойности, което означава, че не може да впишете в декларацията нулев доход. Така мисля аз. Този месец съм издала поне 10 служебни бележки на самоосигуряващи се лица, кои са за детски надбавки, кои за първокласници...

Ако имат личен труд СОЛ-овете - съгласна съм
Ако нямат - сумите са нулеви
#4 | 10.09.2015, 14:21
Публикации: 495 / 8
на едно мнение сме :good:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група