Прекратяване на майчинство

01.12.2015, 15:55 1509 1
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

01.12.2015, 15:55
Публикации: 1 / 0
Здравейте
Моето питане е следното: Прекратявам майчинството след първата година,със желанието да се върна на работа.Но междувременно работодателят  закрива магазинът,в който съм работила и съответно ми обясниха,че няма как да се върна. Детето ми тръгва на детска ясла от 15.12.15. За да прекратим трудовите взаимоотношения ми казаха,че първо трябва да изискам платените отпуски и след това по чл.328 КТ ал.1 да отида на борсата.Правилно ли е?
Благодаря
#1 | 01.12.2015, 16:13
Публикации: 6 / 1
Здравейте,
Първо да уточним само магазин ли закрива собственика или закрива цялата фирма
защото при положение ,че не се закрива предприятието той не може да Ви освободи по чел. 328, ал.1 , т 1 -закриване на цялото предприятие .
Само при тази хипотеза може да бъде освободена майка с дете до 3 години .
И да в този случай се отива на борсата и не се взема обезщетение 1/2 от майчинството .
В случай, че фирмата има и други обекти, които работят трябва да Ви прехвърлят там на работа .
Друга възможност е да бъдеш назначена в друга фирма и тогава ще работиш и ще имаш право на 1/2 от майчинството за 2 година на детето .
Съветвам те първо да провериш по коя точка от чл. 328, ал 1 искат да те освободят ( този член в ал. 1 има 12 точки)  и прочети също чл. 333 от КТ   закрила при уволнение
А иначе не подписвай заповедта преди да си прочела точно как те уволняват
   
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове