Отписване на вземане от 2010г.

16.02.2016, 15:24 1889 3
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

16.02.2016, 15:24
Публикации: 496 / 8
задължена ли съм да отпиша вземания от 2010г./от клиенти/?
Или имам право  и в някоя от следващите години да го направя.
Не е обезценявано до момента.
#1 | 16.02.2016, 15:26
Публикации: 496 / 8
знам че за задълженията след изтичане на давностния срок съм длъжна да ги отпиша.
#2 | 16.02.2016, 18:26
Публикации: 6310 / 1021
Не сте задължени да отписвате вземания, защото това би имало неблагоприятен данъчен ефект за фиска и няма законодател, който би приел подобна норма :smile1:
Прочетете чл. 34 и 37 от ЗКПО.
#3 | 23.02.2016, 10:54
Публикации: 496 / 8
относно отписване на задълженията от 2010г. съставям следните сч.статии:
401/791
791/123
Ако през някоя от следващите години -2016,2017 и т.н. фирмата реши да плати част от тези отписани вече задължения ще трябва да намаля фин.си резултат със погасената сума.
Правилно ли разсъждавам?
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове