Болнични

02.08.2018, 13:45 181318 484
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

#360 | 02.08.2018, 13:45
Публикации: 242 / 5
Демек щом е постъпил в болницата в понеделник няма как болничния да започва от неделя, за да стане без прекъсване с предния. Благодаря за отговора.
#361 | 02.08.2018, 13:52
Публикации: 1296 / 173
Реално погледнато, той може да постъпи в болница и в неделя, но в случая е в понеделник.
Вие можете да го подадете като продължение, но НОИ ще проследят ситуацията и може да ви дадат предписание и след това ще е по-сложно да оправите нещата.
Ако искате попитайте ги и споделете какво са казали, но не само да "кажат", а да се позоват на нормативен документ.
При мен преди време при подобен случай си го приеха за първичен точно по тия 2 причини: престоя в болницата и различната диагноза.

Ето и малко СПОДЕЛЕНА ПРАКТИКА.
#362 | 02.08.2018, 14:27
Публикации: 242 / 5
Благодаря за съветите. Реших да начисля 3 дни за работодател за да ми е по лесно след време евентуално за корекции. Може ли да ми кажете сега като подаваме болничните по електронен път и получаваме Справка за приети и върнати документи от НОИ какво точно гледат? На мен досега не са ми връщали грешни удостоверения прил.№9. Имам чувството че нищо не гледат. Та ако гледат какво точно следят: грешно попълнен болничен от лекаря или грешно попълнено приложение №9 от работодателя?
#363 | 02.08.2018, 14:46
Публикации: 1296 / 173
Те не гледат.  :smile1: :smile1: :smile1:
Програмата го гледа.
Програмата им е направена така, че да проследи правилното попълване на болничния, ако например имате грешни имена, ЕГН, дати, дни, вид на подаването и други реквизити (всъщност всички реквизити) ще го засече и ще ви го върне.
После при тях го засичат с данните от лекаря и на края плащат.
Те могат да го върнат и заради лекарска грешка, към която нямате никакво отношение, но пак ще трябва да се издаде нов.
Засичат го и с Д1.
Успех и късмет!
#364 | 16.08.2018, 10:13
Публикации: 12 / 1
Здравейте,

Имам следния въпрос: Лице, което е в болничен иска да се върне на работа. Има ли някаква възможност за прекратяване на болничния?
#365 | 16.08.2018, 10:27
Публикации: 7070 / 1045
Да. Отива на лекар, преглеждат го, решават, че е здрав и прекратяват болничния.
#366 | 16.08.2018, 13:45
Публикации: 1296 / 173
...не точно го прекратяват, а издават друг с различна крайна дата, но смисълът е същият, при всички случаи трябва да отиде при лекаря, който е издал болничния и същият доктор да се произнесе...  :smile1:
#367 | 16.08.2018, 14:16
Публикации: 1534 / 169
Погледнете чл.19 от НМЕ.
Скрит текст :
#368 | 23.08.2018, 11:39
Публикации: 5 / 0
Здравейте,
Моля за Вашата помощ, за първи път се сблъсквам с проблем за болничен, издаден от личен лекар за м.07.2018 г.- повече от 40 дни за една кален.година.Как да подам Д1 и Д6 - подадох само за проблемното лице с код З за  Д1 и код К за Д6, но системата ми ги върна като грешни. Благодаря
#369 | 23.08.2018, 14:51
Публикации: 6028 / 532
Здравейте,
Моля за Вашата помощ, за първи път се сблъсквам с проблем за болничен, издаден от личен лекар за м.07.2018 г.- повече от 40 дни за една кален.година.Как да подам Д1 и Д6 - подадох само за проблемното лице с код З за  Д1 и код К за Д6, но системата ми ги върна като грешни. Благодаря

"Разкажете" малко по-подробно. Какво сте подали? Какво е прието?
#370 | 24.08.2018, 09:30
Публикации: 15 / 0
Здравейте, майка в отпуск за отглеждане на дете до 410 дни. Има престой в болница, заради детето. От там и предлагат да и издадът болничен, който щял да удължи майчинството!!?????  Аз не съм чела подобно нещо. Моля за мнение. Вярно ли е?
#371 | 24.08.2018, 09:39
Публикации: 9520 / 1617
#372 | 24.08.2018, 09:51
Публикации: 1534 / 169
Мога да се съглася с подобно твърдение ако по време на този болничен изтичат тези 410 дни. Увеличава се периодът ѝ на временна неработоспособност, а не майчинството.  :wink1:
Чл. 6. (1)  от НМЕ Временна неработоспособност е налице в случаите, при които осигуреното лице не може или е възпрепятствано да работи поради: общо заболяване; злополука; професионална болест; лечение в чужбина; санаторно-курортно лечение; належащ медицински преглед или изследване; карантина; отстраняване от работа по предписание на здравните органи; гледане на болен или на карантиниран член от семейството; належащо придружаване на болен член от семейството за медицински преглед; изследване или лечение в същото или в друго населено място, в страната или в чужбина; бременност и раждане; гледане на здраво дете, върнато от детско заведение поради карантина в заведението.
#373 | 27.08.2018, 10:47
Публикации: 14 / 0
Здравейте,имам следният въпрос: СОЛ / ЕТ /  не си е внасяло осигуровките над 2,5 г. сега внезапно влезе в болница и иска да ползва болничен възможно ли е да му бъде изплатен болничен ако внесе само осигуровките за ОЗМ  или ще му търсят всичките?
Предварително благодаря!
#374 | 27.08.2018, 10:59
Публикации: 3 / 0
Здравейте имам следния въпрос,бях приета на 30.072018 в болницата неврохирургия,болничният ми е от 30.07.2018 до  22.08.2018г от 23.08 2018г до 11.09.2018 г ми издаден друг по лкк,но в същото време по клинична пътека съм на физиотерапия и ще ми бъде издаден друг болничен   от 22.08.2018г до 29.08 2018г .Въпроса ми е че този болничен застъпва и двата болнични преди това.Не ми е ясно как ще се получи и ще ми важи ли болничният който е до 11.09 по лкк
#375 | 27.08.2018, 12:12
Публикации: 3180 / 435
А ако не вземете болничния от физиотерапията? Мисля, че не е задължително. Бих ползвал болничен по основното заболяване, който е и по-дълъг. Но изчакайте знаещите да кажат.
#376 | 27.08.2018, 12:26
Публикации: 1296 / 173
Както каза колегата Бобо на физиотерапевтите можете да кажете, че сте в болничен и те да не издават техен.
Но дори и да издадат и независимо от застъпването ще са валидни всичките.
Не е прецедент да се застъпват болнични, случва се сравнително често. :smile1:
#377 | 27.08.2018, 12:33
Публикации: 3180 / 435
В такъв случай по физио-болничния ще се подаде без полагаеми дни?
#378 | 27.08.2018, 13:09
Публикации: 3 / 0
В такъв случай ще си ползвам болничните до 11.09
#379 | 30.08.2018, 16:46
Публикации: 365 / 6
Здравейте,  лице което е в болничен- в което е  указано,че лечението е домашно   -ше фа го среща в един бар.Може ли да се оспори болничния и да не се изплаща??
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове