Изисквания за смяна на счетоводителя

04.01.2016, 16:58 5621 5

04.01.2016, 16:58
Публикации: 1 / 0
Добър ден!
Може ли някои да ми каже какво трябва да изискам от старата счетоводна къща(като документи), за да мога да сменя счетоводната къща или да си водя сам счетоводството.
Като начало, ако Вие сте собственикът на бизнеса (не е уточнена правната форма), определете писмено реда и начина на предаване на счетоводната документация (чл. 14 от Зсч.). После определете (пак писмено) кой ще получи документите и пред кои лица (комисия). Едва на трето място са документите. Списъкът от документи е голям, но според мен най-важно е, заедно с всички останали документи, да се получат аналитична и синтетична оборотна ведомости.
За допълнителни въпроси - лично съобщение  :smile1:
#2 | 09.01.2016, 22:06
Публикации: 1 / 0
Здравейте, може ли да ми напишете дали мога да подавам отчети и декларации на фирма, имам стаж 25 години като счетоводител! Със средно икономическо образование съм!
В качеството си на счетоводител или в качеството си на управител искате да подадете отчетите и ГДД? Ако е в качеството си на счетоводител (и питате за стажа):
А. По действуващият до 31.12.2015 г. Закон за счетоводството - ДА;
Б. По действуващият от 01.01.2016 г. Закон за счетоводството - ДА.
Освен това трябва да имате и договор.  :smile1:
#4 | 10.03.2016, 12:36
Публикации: 25 / 5
Здравейте, имам следният проблем: Имам нов клиент, но собственикът на предишната "счетоводна къща" се е покрил вече 4 мес. и фирма "Х" не може да се вземе документацията. В ТР отчетите за 2012 до 2014 година са със статут на отказани /не е предоставил пълномощно/. Можете ли да помогнете със съвет/и как да процедирам?
Отговорих Ви на лични съобщения.
Поздрави,
П. П.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook