Удостоверение за дейности

24.03.2016, 10:37 4319 3

24.03.2016, 10:37
Публикации: 5 / 0
Добро утро. Извинявайте, но наистина незнам къде точно да си задам въпроса. Ако някой знае моля да прати сигнал за преместване.
Става въпрос, че започвам работа като международен шофьор, не съм работил от месец и нещо, а има изискване да имам документ който удостоверява, че не съм управлявал МПС с тахограф(Регламент 561/2006), иначе глобите са много солени. Не съм регистриран в бюрото по труда, и няма как да ми дадат служебна бележка, че съм бил безработен(така мисля, не съм питал, извинявам се ако греша), а шефа ми няма как да ми даде анекс че съм бил почивка, като дотогава не съм работил при него!
Имали начин с който да докажа, че съм бил безработен преди да започна новата работа?
#1 | 24.03.2016, 11:34
Публикации: 4400 / 737
Може в трудовата книжка да се види, че не сте били на трудов договор през съответен период.
#2 | 24.03.2016, 12:44
Публикации: 1166 / 86
До колкото съм информирана, това "Удостоверение за дейности" се попълва и издава от предприятието, в което работите, в деня на тръгване на курс. Вие само потвърждавате с подписа си, че не сте управлявали превозно средство, попадащо в обхвана на регламента.
#3 | 24.03.2016, 18:54
Публикации: 5 / 0
Той не може да ми издаде анекс, че съм бил отпуск/почивка защото не съм работил за него преди това! Няма как да докаже,че съм отпуск/почивка един месец преди да започна работа при него, през което време съм бил безработен, но не съм бил на борсата. Ако ми даде такъв анекс без друг документ, който удостоверява че не съм я вършил тази дейност един месец назад, мисля че може да го сметнат за фалшив и тогава става по лошо!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група