Данък в натура

11.03.2017, 09:15 5167 9

11.03.2017, 09:15
Публикации: 308 / 9
Имам следният въпрос :Освен за гориво и подръжка на автомобили,разходите за автокаско ,гражданска отговорност и амортизациите трябва ли да се отразят в част VIII-Данък в/у разходите в т.3 от ГДД?
Благодаря предварително за компетентен отговор от Вас!
Хубава събота,а тези които работят спорна работа!
#1 | 11.03.2017, 11:59
Публикации: 11956 / 2182
Освен за гориво и подръжка на автомобили,разходите за автокаско ,гражданска отговорност и амортизациите трябва ли да се отразят в част VIII-Данък в/у разходите в т.3 от ГДД?

Самите тези разходи не се посочват в ГДД, но ако върху тях сте начислили данък върху разходите - посочвате този данък.
#2 | 12.03.2017, 07:15
Публикации: 308 / 9
Самите тези разходи не се посочват в ГДД, но ако върху тях сте начислили данък върху разходите - посочвате този данък.
Здравейте!
Данък съм начислила само в/у гориво и подръжка, защото смятам,че за амортизации,застраховки не се дължи.Права ли съм?
#3 | 12.03.2017, 09:23
Публикации: 11956 / 2182
Здравейте,
доста дискусии има по въпроса - не ми е възможно да търся сега, а и указания излязоха за личното ползване. Смятам, че амортизациите и застраховките / понеже конкретно за тях пишете / също трябва да участват при разпределението на разходите за фирмено и лично ползване и да се начислява и данък разходи върху тях.
#4 | 12.03.2017, 17:49
Публикации: 34 / 0
По този повод искам да попитам дали правилно съм разбрала следното: с данъчната основа на данъка натура се преобразува  счетоводния финансов резултат в увеличение. Вярно ли е?
#5 | 12.03.2017, 17:58
Публикации: 11956 / 2182
По този повод искам да попитам дали правилно съм разбрала следното: с данъчната основа на данъка натура се преобразува  счетоводния финансов резултат в увеличение. Вярно ли е?

Не, вижте чл.206 ЗКПО.
#6 | 13.03.2017, 08:03
Публикации: 308 / 9
Здравейте,
доста дискусии има по въпроса - не ми е възможно да търся сега, а и указания излязоха за личното ползване. Смятам, че амортизациите и застраховките / понеже конкретно за тях пишете / също трябва да участват при разпределението на разходите за фирмено и лично ползване и да се начислява и данък разходи върху тях.
[/quote
Благодаря!
В/у %-та от всички разходи за активи в натура начислявам 10% данък и попълвам част VIII-данък в/у разходите,т.3.
Спорна седмица!
#7 | 15.03.2017, 14:11
Публикации: 209 / 1
Всичко влиза и амартизации и застраховки и данъци....
#8 | 18.03.2017, 15:21
Публикации: 12 / 1
Моля Ви , за съдействие на следния казус :

                       Нотариус, регистрирано по Закона за ДДС лице купува автомобил.
             Същият го ползва за стопанската си дейност и лично в съотнешение 50:50.
             Ежемесечно с протокол за целите на ДДС начисляваме ДДС за личните нужди.
             Питането ми е : След като облагаемият доход на лицето се формира по реда на чл.29  от ЗДДФЛ , с необходимо присъщи разходи 25 % и разходите по този автомобил не влияят на данъчната основа за облагане с данък , следва ли да се плаща данък  върху разходите и ако да как да се декларира.
             След подадена декларация по чл.92 от ЗКПО , но с булстата с който се осигуряват,получих отказ с дословен текст:декларации от тип декларация по чл.92 от ЗКПО  не могат да бъдат подавани от задължени лица от тип осигурител.Декларацията е отхвърлена.
             Системата на НАП не позволява електронна услуга по ЕГН подаване на декларации по ЗКПО.
             Ако този  доход е облагаем за лицето , то значи ли това , че трябва да се включи  в приложение 3 от декларация по чл.50 от ЗДДФЛ , заедно с дохода от нотариалната  дейност.
             Или правилният оготовор е след като нотариуса формира данъчната си основа за  облагане , не по реда на закона за счетоводството този доход не се декларира и
             облага.

                                       Благодаря , Ви за съдействието !
#9 | 18.03.2017, 17:25
Публикации: 11956 / 2182
Всъщност след като лицето се облага по чл.29 ЗДДФЛ не е данъчно задължено лице по ЗКПО / вижте чл.2 ЗКПО / и не дължи данък върху разходите по ЗКПО.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група