ГДД чл.50 и попълване на образец 2005 / за данъчни облекчения за деца /

15.03.2017, 11:05 3231 3

15.03.2017, 11:05
Публикации: 11956 / 2182
Имам нужда от малко помощ. Попълвам образец 2005 - за данъчни облекчения за деца.Децата са две, попълвам съответно всичко за тях, както си му е реда. Стигам до част III - документи, приложени към декларацията / тази за детските / . В ред 1 отбелязвам, че прилагам декларация от другия родител и вписвам  брой. При проверка и подаване ми дава съобщение :

" Декларация от другия родител (приемен родител, член на семейство на роднини или близки), че за 2016 г. същият няма да ползва данъчното облекчение по чл. 22в от ЗДДФЛ не съответства на броя отбелязан в т. 1, Част III от Образец 2005 "

Децата са две, декларацията от другия  родител е 1 - къде греша, не знам. :(
#1 | 15.03.2017, 11:22
Публикации: 66 / 0
Здравейте, как ще подавате декларацията по чл.50, по електронен път или на хартиен носител? Питам, защото аз подавам по електронен път с електронен подпис. В образец 2005 обаче, не фигурира въпросната декларация от другият родител, КОГАТО се подава чрез електронен подпис. Затова аз я попълвам отделно ДЕКЛАРАЦИЯТА от другият родител и я прикачвам заедно с със служебните бележки. За целта в самият образец (2005), в част 3 си посочвам по т.1 1 бр. декларация (в декларацията от другият родител информацията и при мен е за две деца). После в част 3 на самата декларация пО чл. 50 в т.17 (други документи или копия от тях) си отбелязвам общият брой на допълнителните документи, като там имам в предвид и тази декларация от другият родител.
#2 | 15.03.2017, 11:25
Публикации: 11956 / 2182
Много Ви благодаря за включването .Точно това правя и аз, но нещо явно не е както трябва. Подавам по електронен път. Попълвам образец 2005 и отбелязвам, че подавам 1 бр. декларации от другия родител. Съответно тази декларация от другия родител съм я прикачила....
#3 | 15.03.2017, 11:29
Публикации: 11956 / 2182
Мисля, че си разбрах грешката. Прикачила съм декларацията от другия родител, но не съм избрала от менюто, че е точно този вид, а съм я избрала като други документи. Гледам и не виждам...

Хубав ден пожелавам на всички !
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група