Прекратяване по чл. 71 КТ по време на болничен

26.09.2017, 15:11 2913 7
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

26.09.2017, 15:11
Публикации: 3 / 0
Здравейте,
моля за мнения възможно ли е прекратяване на трудов договор по чл. 71 КТ в рамките на срока на изпитване по време на болничен?
#1 | 26.09.2017, 15:14
Публикации: 6459 / 951
Възможно е. Или поне не е незаконно.
Аз бих изчакала края на болничния, но това е от лични съображения.
#2 | 26.09.2017, 15:14
Публикации: 8871 / 1494
#3 | 26.09.2017, 16:43
Публикации: 3 / 0
Възможно е. Или поне не е незаконно.
Аз бих изчакала края на болничния, но това е от лични съображения.

Ако прекратим договора след изтичане на болничния и преди да разпише заповед за прекратяване работникът представи продължение на болничния какво следва да се направи?
#4 | 26.09.2017, 16:53
Публикации: 6459 / 951
Ако прекратим договора след изтичане на болничния и преди да разпише заповед за прекратяване работникът представи продължение на болничния какво следва да се направи?
Ами подписвате заповедта, подавате уведомление в НАП, вземате болничния, подавате данните в НОИ...
Ако желаете, можете да изчакате да изтече и продължението. После продължението на продължението... И така до 180 дни.
Решението си е Ваше. Няма законови ограничения за прекратяване на ТД по чл.71 по време на болничен.
#5 | 06.12.2019, 11:54
Публикации: 15 / 0
Здравейте!
Налага ми се да прекратя договор в срок на изпитване и на служител в болничен.
Служителят е назначен на 22.07.2019 от 06.11.2019 до 19.12.2019 е в болничен "злополука-нетрудова"
Знам, че мога да го прекраят в срока на изпитване по време на болничен, но питането ми е свързано по-скоро с точната дата на прекратяването. Колежка ми обърна внимание, че трябвада го прекратя от датата на връчване на заповедта, но аз в нея вече ще имам записана дата. Как трябвада я оформя за да съм изрядна? Да оставя полета за дата на прекратяване и връчване празни, за да се попълнят на място (най-вероятно ще се връчи с куриер), но няма гаранция, че ще бъдат попълнени или да си издам заповедта с дати, но после да подам уведомлението с дата на връчването каквато и да е тя (от обратната разписка)?

Благодаря предварително!
#6 | 06.12.2019, 17:08
Публикации: 6459 / 951
Можете да сте максимално коректни, ако напишете в заповедта:
 - Дата на заповедта - датата на съставяне (напр. днешна, вчерашна...)
- Дата от която се прекратява ТД (датата "считано от") - някоя разумна бъдеща дата, преди която заповедта ще бъде връчена. Напр. 10.10., 15.12. или защо не 19.12..
- Дата на връчване : оставете празно или напишете "с куриер". И в двата случая прикачете обратната разписка.

Уведомлението се подава в 7-дневен срок от датата на прекратяване (датата "считано от")
#7 | 09.12.2019, 17:20
Публикации: 15 / 0
Благодаря!
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове