Осигуряване на управител на ЕООД

11.04.2018, 12:50 2439 5

11.04.2018, 12:50
Публикации: 125 / 1
Здравейте,
имам следния случай и моля за помощ:
Фирма ЕООД, вписана в ТР с управител Х, едноличен собственик на капитала У.
Собственикът се осигурява по ТД в чужда фирма,управителя ще сключи с него в БГ трудов договор/нужен му е в другата държава/.Но управителят със сключването на ТД ли трябва да пусне Договора за управление или контрол, или може например другия месец да го направи?
Благодаря предварително!
#1 | 11.04.2018, 13:31
Публикации: 9299 / 1558
След като управителят е различен от собственика, то този управител трябва да има ДУ (евентуааално ТД с длъжност управител) още при или непосредствено след вписването в ТР.
#2 | 12.04.2018, 09:44
Публикации: 1187 / 228
За щастие, този договор не се регистрира или вписва, така че просто си го пОснете със задна дата...
#3 | 12.04.2018, 09:59
Публикации: 9299 / 1558
За щастие, този договор не се регистрира или вписва, така че просто си го пОснете със задна дата...
Никъде не съм казала, че се вписва или регистрира самия договор, но след като едно трето лице е управител (името на управителя се вписва в ТР!), то това може да е само на базата на някакъв договор.
#4 | 12.04.2018, 11:42
Публикации: 1187 / 228
Така е, не сте казала, нито съм вложил в изказването си подобен смисъл. Написах го, за да облекчим питащия  - просто да си пусне един със задна дата...
Иначе здравата логика така или иначе предполага, че като вменяваш на човек някаква задължение, е рационално "да си вържеш гащите", посредством договор, регламентираш правата и задълженията и отговорностите на страните...
#5 | 12.04.2018, 11:52
Публикации: 9299 / 1558
Така е, не сте казала, нито съм вложил в изказването си подобен смисъл. Написах го, за да облекчим питащия  - просто да си пусне един със задна дата...

Само дето един договор със задна дата води и до осигуровки и други задължения със задна дата.
При управител - трето лице трудно може да се приложи правилото "няма дейност - няма осигуряване". По-логичното е "има договор - има осигуряване". А би трябвало да има договор от момента, в който е вписан като управител.

Не смея да давам съвет за безвъзмезден ДУ, първо, защото е с трето лица; второ, защото управителя и управляваната от него фирма са свързани лица и трето, защото според мен  понятието "безвъзмезден ДУ"е пълна безмислица.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група