Управител ЕООД пенсионер

18.02.2012, 08:53 6270 3
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

18.02.2012, 08:53
Публикации: 79 / 0
 ЕООД - управителят на което е пенсионер / няма  скл. ДУК за изплащане на в-е и съответно обявено в ТР / има назначен работник на трудов договор.При това положение може ли да се осигурявя само здравно. :icon_question:
#1 | 18.02.2012, 09:19
Публикации: 79 / 0
В Наредбата за осиг. в чл.1 ал. 6  е казано,че съгл.чл. 4 ал. 3 т.1,2,4,-6 от КСО - лица с пенсия се осигуряват по желание и за пенсия . Това значи ли че в моя случай този управител може да се осигурява само здравно в-у МОД 420, лв .Правилно ли ще е ? Изчетох доста по казуса ,но имам притеснения дали правилно ще процедирам.
#2 | 18.02.2012, 09:44
МамаБожка
щом е отпусната пенсия, има право да се осигурявате само по свой избор на основание чл. 4, ал. 6 от КСО
остава само задължението за осигуряване ЗОВ
#3 | 18.02.2012, 09:51
Публикации: 79 / 0
Много благодаря за отговора.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове