Втори трудов договор

08.03.2018, 09:51 3043 7

08.03.2018, 09:51
Публикации: 364 / 7
Здравейте,
ако лице  е имало втори трудов договор при друг работодател и към 31.12. е приключен този договор, трябва ли да подава декл.ЗДДФЛ ЧЛ50??
#1 | 08.03.2018, 11:40
Публикации: 9335 / 1570
Не, ако е представил сл.бележка за дохода по втория ТД /и всички останали ТД през годината/ на основния работодател към 31.12. и е направено изравнаване на данъка до 31.01.2018.
Да, ако горното не е направено.
#2 | 18.07.2018, 15:23
Публикации: 313 / 0
Здравейте, моля за съвет относно следната ситуация. На Управителят на ЕООД  му се налага да отсъства една седмица и през това време желае негов близък да го замества в офиса където се осъществява дейността. Следователно сключване на ТД за  определен срок и тн. Да, обаче господина е учител и казва че от тази година са подписвали деклараций че не работят и няма да работят на други места. това са негови думи. което значи че на ТД неможем да го назначим. Как да постъпи управителя в този случай за да е изряден самият той при една евентуална проверка.Варианта е друг човек но той държи на този- има му доверие.
#3 | 18.07.2018, 16:05
Публикации: 4393 / 734
Този офис свободно достъпен ли е? Ако да, то значи е свободнодостъпен и за евентуални проверяващи. И ако случайно влязат и попитат "кой си ти и за какво се бориш" и няма ТД може да стане тъжно. Една седмица неработещ офис вероятно ще излезе много по-евтино от евентуална глоба. Въпрос на оценка на риска :)

А за учителите - не съм чувал да се изисква такава декларация, което не означава, че няма (колко са законови не зная). Даже в много случаи учителите запълват норматив в две-три училища, та такава декларация ми е малко странна. Подписват задължителни декларации, че не дават частни уроци на ученици от тяхното училище, но това е друго.

Би могъл да сключи ТД, който ако няма проишествия после да анулира, но и това са рискови движения и не бих пробвал.
#4 | 18.07.2018, 16:40
Публикации: 1302 / 183
Даскалът няма ли свой екземпляр от декларацията, за да видите ТОЧНО какво пише в нея?
Няма да работят на други места в сферата на образованието или изобщо няма да сключват втори трудов договор?
Малко странно ми изглежда като се знае колко дълга отпуска имат.
Единственото, което ми идва на ум е, ако работата не е свързана с контакти, да ходи в офиса, да си стои заключен вътре и да прави каквото са се разбрали...
#5 | 19.07.2018, 09:42
Публикации: 313 / 0
Днес ще изискам тази декларация , за да видя и аз за какво толкова става въпрос.
Благодаря.
#6 | 19.07.2018, 09:49
Публикации: 313 / 0
А какво ще кажете за сключване на Договор за търговска помощ на основание чл 30-31 от ТЗ.- Търговецът възлага а Търговският помощник приема срещу възнаграждение да извършва действия свързани с осъществяване на Търговска помощ свързана с дейността на фирмата - при възникнала необходимост обслужване на клиенти относно предлагане на оферти и цени за продуктите които лансира Търговеца, договаряне с доставчици относно цени на стоки и услуги, разпределяне и подредба на мострите и стоките в помещенията, почистване на помещенията, и друга помощ в процеса на работа .
Нещо такова.
#7 | 19.07.2018, 10:21
Публикации: 4393 / 734
Има ли работно място и работно време? Ако да - най-безопасно е ТД.

Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група