Въпроси и отговори по прилагането на наредба № н-18,за регистриране и о

14.01.2019, 16:12 1155 4
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

14.01.2019, 16:12
Публикации: 150 / 22
копирах от страницата на Издателски комплекс - Трудово право,надявам се за някои да са полезни въпросите и отговорите
#1 | 22.02.2019, 10:07
Публикации: 1 / 0
Здравейте,
Регистрирана по ДДС производствена фирма иска да се откаже от касовия си апарат.  Може ли да ползва само ПОС-терминал и да не попада в обхвата на Наредба Н-18?
#2 | 22.02.2019, 10:24
Публикации: 6 / 1
И при продажби с ПОС терминал се издават касови бележки.
#3 | 22.02.2019, 11:08
Публикации: 150 / 22
Не може - ето такива писма са получили някои от НАП
УВАЖАЕМИ/А ГОСПОДИН / ГОСПОЖО,
Напомняме Ви, че при доставка или продажба на стока или услуга, която се заплаща с дебитна или кредитна карта, също се издава фискален бон. Законът задължава всяко регистрирано и нерегистрирано лице по ЗДДС да регистрира и отчита извършените от него доставки или продажби в търговски обект чрез издаване на касова бележка от фискално устройство (фискален бон) или чрез бележка от интегрирана автоматизирана система за управление на търговската дейност (системен бон), независимо от това дали е поискан друг данъчен документ. Получателят е длъжен да получи фискалния или системния бон и да ги съхранява до напускането на обекта. По силата на чл. 118, ал. 3 от ЗДДС фискалният и системният бон са хартиени документи, издадени от въведено в експлоатация фискално устройство от одобрен тип или от одобрена интегрирана автоматизирана система за управление на търговската дейност, регистриращи продажба или доставка на стока или услуга в търговски обект, по която се плаща в брой, с чек, с вау чер, с банкова кредитна или дебитна карта или с други заместващи парите платежни средства..
Очакваме от Вас да спазвате законовите разпоредби и да бъдете коректни при отчитането на оборота от извършените продажби и доставки.
ЗАМ. ИЗПЪЛНИТЕЛЕН ДИРЕКТОР НА НАП
АЛЕКСАНДЪР ГЕОРГИЕВ ГЕОРГИЕВ
ЦЕНТРАЛНО УПРАВЛЕНИЕ НА НАП
1000 гр. София, бул. ”Княз Александър Дондуков” № 52
(napt@nra.bg)     
дата:   11.07.2017 16:53




#4 | 22.02.2019, 11:28
Публикации: 3057 / 411
Някой би ли ми изяснил логиката да се издава КБ при плащане на ПОС? :)
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове