Документи - 50% майчинство

25.06.2014, 14:04 192984 301
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

#80 | 25.06.2014, 14:04
Публикации: 7 / 0
Работодателят иска да ми прекрати договора по взаимно съгласие, аз настоявам за съкращение, за да мога да взимам от бюрото обезщетения 8 месеца, вместо 4.
#81 | 25.06.2014, 14:06
Публикации: 5550 / 366
За да ви съкрати, трябва да получи разрешение от Инспекция по труда.
#82 | 25.06.2014, 14:08
Публикации: 7 / 0
А какво основание трябва да посочи за прекратяване на договора? И след като съм защитена по взаимно съгласие може ли?
#83 | 25.06.2014, 14:09
Публикации: 5550 / 366
А какво основание трябва да посочи за прекратяване на договора? И след като съм защитена по взаимно съгласие може ли?

По взаимно съгласие - може
#84 | 25.06.2014, 14:13
Публикации: 7 / 0
Добре.Благодаря! Ако имам още въпроси пак ще се обърна към Вас.
#85 | 25.06.2014, 14:24
Публикации: 5695 / 479
Само да вметна - при прекратяване на договора по взаимно съгласие ще получавате обезщетение за безработица в размер на 7.20 лв. за 1 работен ден за 4 месеца.
#86 | 27.06.2014, 07:28
Публикации: 7 / 0
Да,знам. В случай че съм съкратена оабче ще получавам 8 месеца!
#87 | 27.06.2014, 09:50
Публикации: 110 / 2
имам следния казус  , майка която е в майчинство   до  05.09.2014 г 
сега  решава да се върне на работа  от 01.07.2014 г   , ще го прехвърля   остатъка  от майчинството на бащатата . т.е детето няма  да  е  на градина  .
въпроса ми е   имали право майката   да получава  50% от майчинството като се връща  по -рано  на работа  .
според  мен   няма    ,но    майката  има  притенции  че и се полагало .
#88 | 27.06.2014, 09:54
Публикации: 5695 / 479
След като прехвърля правото на отпуска по чл.164 от КТ на бащата НЯМА право на 50% от обезщетението майката. Бащата ще получава това обезщетение в пълен размер.
#89 | 14.07.2014, 14:22
Публикации: 2 / 0
Здравейте :) Имам въпрос относно връщането на работа. От 01 август ще се връщам на работа. Детето ми не е навършило 2 г. и ще се възползвам от 50% майчинство. Държавен служител съм и да получиш информация от счетоводството е мисия невъзможна. Въпроса ми е: Прил.4 и прил.12 в деня на започване на работа ли трябва да ги предам или предварително? Благодаря предварително :)
#90 | 14.07.2014, 14:27
Публикации: 5695 / 479
Приложение № 12 - до 3 дни от промяната.
Приложение № 4 - когато започнете работа.
С една дума - двете приложения първия работен ден, за да не се пропуснат.
#91 | 14.07.2014, 21:45
Публикации: 2 / 0
Много Ви благодаря за експресния и точен отговор :)
#92 | 24.07.2014, 17:12
Публикации: 2 / 0
Здравейте
Детето ми е прието и записано/на 15.05.2014/  в ясла .Ще я посещава от края на септемри ,а навършва 2години на 20.11.2014г.Питането ми е мога ли първо да използвам полагаемия ми платен отпуск за двете години и кога трябва да подам декларация прил.№12,за да получавам 50% от майчинството за оставащото време ?Тя се подава лично от мен при работодателя или директно в НОИ?Благодаря !
#93 | 24.07.2014, 17:25
Публикации: 5695 / 479
По принцип може да използвате първо платения отпуск, но за това трябва да има двустранно съгласие.
Приложение № 12 трябва да подадете в срок от 3 дни от промяна на обстоятелството. Също така трябва да подадете заявление за прекратяване на отпуската за гледане на дете до 2-годишна възраст по чл.164 от КТ.
За 50% от обезщетението трябва да подадете във фирмата, а те в НОИ - приложение № 4.
#94 | 24.07.2014, 20:52
Публикации: 2 / 0
Много ви благодаря !
#95 | 01.09.2014, 10:58
Публикации: 5 / 0
Здравейте, да се включа и аз с един въпрос:
Имам син на 1,5 години. От 1 месец съм прехвърлила (или поне опитах) майчинството на бащата, защото аз тръгнах на работа. От днес обаче, детето тръгна на ясла. Кой какви документи трябва да подава, за да може да вземем тези 50% от майчинството?
#96 | 01.09.2014, 11:05
Публикации: 5695 / 479
Прехвърлено ли е майчинството на бащата или не? Защо пишете - поне опитах?
#97 | 01.09.2014, 11:44
Публикации: 5 / 0
Здравейте, благодаря ви за бързата реакция! Казвам че опитах, защото уж подадохме всякакви документи които са необходими, съответно те са подадени в НОИ, но аз ще разбера че всичко е точно след като видя преведената сума по сметката на мъжа ми. Т.е. считайте, че е прехвърлено майченството на бащата към настоящия момент.
#98 | 01.09.2014, 11:52
Публикации: 5695 / 479
1. Бащата да подаде в неговата фирма заявление за прекратяване на отпуската за гледане на дете и приложение № 12 за промяна на обстоятелствата (в срок от 3 работни дни).
2. Вие трябва да подадете във Вашата фирма приложение № 4 за 50% от обезщетението.
#99 | 01.09.2014, 12:01
Публикации: 5 / 0
Това заявление от бащата - вероятно е свободен текст, и остава при работодателя?
Това приложение 4, ако е по чл.54 - там никъде не видях да е конкретизирано че става въпрос за 50% от майчинството.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове