Майчинство и обезщ

07.05.2020, 15:40 520 2
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

07.05.2020, 15:40
Публикации: 91 / 1
Здравейте!


Моля за съвет!
Майка в отпуск за отглеждане на дете до 2 год. възраст се връща на работа 6 месеца преди детето да стане на 2 годинки, Детето се дава на ясла (държавна).
Детето започва ясла и 2 седмици след това майката следва да започне работа.
Какво следва да направя?

1. Подавам промяна в обстоятелствата в НОИ - основание връщане на работа и даване на детето на ясла
2. Да подам приложение 8 за 50% обезщетение по чл. 54 КСО. Четох ..и не съм напълно сигурна дали майката има право на него, след като детето е дадено на ясла.......
#1 | 07.05.2020, 15:42
Публикации: 6012 / 531
Защо 2 седмици след това майката следва да започне работа? Какви са тези 2 седмици?
#2 | 07.05.2020, 15:44
Публикации: 6012 / 531
Майката подава заявление за прекратяване на отпуската по чл.164 от КТ, приложение № 7 с попълнена ІІ-ра част - промяна в обстоятелставата и приложение № 8 - за 50%. За промяната на обстоятелствата срока за майката е 3 работни дни и  за фирмата - също 3 работни дни.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове