ГДД чл.50 посочване на осигуровки

30.04.2019, 10:06 660 5
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

30.04.2019, 10:06
Публикации: 33 / 0
Здравейте!
Ще съм благодарен за асистенция по следния въпрос.
Лице, което е било СОЛ през месец януари и част от февруари, от февруари започва трудова дейност по ТД като се осигурява под максималния осигурителен доход. Трябва да подаде ГДД по чл.50 ЗДДФЛ заради продажба на 1 дял от 1 лев. Доходите по трудов договор се представят в пр.1, продадения дял в приложение 5, но въпросът ми е къде трябва да се представят платените осигуровки, като СОЛ  и следва ли изобщо да се представят?
Предварително се извинявам, ако въпроса е глупав и благодаря на отзовалите се!
#1 | 30.04.2019, 10:16
Публикации: 9154 / 1557
В случая единствено в Т1 и Т2 за януари и февруари.
#2 | 30.04.2019, 11:09
Публикации: 33 / 0
А следва ли да впиша и доходите от трудовия договор в колона 3 и съответно нормално ли е т.1 да ми излиза отрицателно число, в размер на авансовите вноски за СОЛ.
Благодаря за вниманието!
#3 | 30.04.2019, 11:12
Публикации: 9154 / 1557
Ще впишете и дохода от трудово правоотношение, но само за месеците, когато лицето е едновременно и СОЛ. И да, нормално е да излиза отрицателна сума при липса на довнасяне и реализиран по-малък от минималния авансов осигурителен доход.
#4 | 30.04.2019, 11:25
Публикации: 33 / 0
И последен въпрос, тъй като мисля, че е проблем на програмата ми.
При извеждане на служебна бележка по чл.45,ал.1 и 2, т.4 от ЗДДФЛ, програмата включва и направените осигурителни вноски за месец 02  в т.2 като СОЛ.
В конкретика лицето има 39.62лв. осигурителни вноски за 02м по ТД и 127,70лв. за СОЛ.
Трябва ли да се сумират вноските за този месец и тези от СОЛ да присъстват в служебната бележка или е проблем на софтуера?
delphine искам да ти благодаря изключително много за подкрепата!
#5 | 30.04.2019, 11:32
Публикации: 9154 / 1557
И последен въпрос, тъй като мисля, че е проблем на програмата ми.
При извеждане на служебна бележка по чл.45,ал.1 и 2, т.4 от ЗДДФЛ, програмата включва и направените осигурителни вноски за месец 02  в т.2 като СОЛ.
В конкретика лицето има 39.62лв. осигурителни вноски за 02м по ТД и 127,70лв. за СОЛ.
Трябва ли да се сумират вноските за този месец и тези от СОЛ да присъстват в служебната бележка или е проблем на софтуера?

Осигурителните вноски на лицето в качеството му на СОЛ не би трябвало да фигурират в служебната бележка за доходи от трудови правоотношения по КТ.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове