Освободена доставка ли е?

19.08.2019, 17:22 502 2
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

19.08.2019, 17:22
Публикации: 82 / 2
Здравейте Колеги,

Моля за потвърждение или отхвърляне на разсъжденията ми. Юридическо лице "Х" има сключен договор за посредничество с Пенсионно-осигурително дружество. "Х" посредничи при сключване на договори между физически лица и Пенсионно-осигурителното дружество за откриване или прехвърляне на индивидуалните им партиди.
Въпросът е правилно ли третирам комисионната по договора като освободена доставка, имайки предвид разпоредбата на чл. 40, ал. 3 от ЗДДС
"Чл. 40. Освободена доставка е:
...
3. задължителното и доброволното социално, пенсионно и здравно осигуряване, извършвано при условията и по реда на специален закон, включително посредническите услуги, пряко свързани с това;"

Благодаря за мненията!
#1 | 20.08.2019, 08:13
Публикации: 8964 / 1508
Въпросът е правилно ли третирам комисионната по договора като освободена доставка, имайки предвид разпоредбата на чл. 40, ал. 3 от ЗДДС

Да, правилно . :smile1:
#2 | 20.08.2019, 09:34
Публикации: 82 / 2
Благодаря! Друго си е някой по-опитен да "удари едно рамо".

Поздрави!
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове