Покупко - продажба на софтуер

14.05.2019, 15:29 1323 3
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

14.05.2019, 15:29
Публикации: 6 / 0
Здравейте,
българска фирма, регистрирана по ДДС закупува софтуер от доставчик в ЕС - превежда сумата и изтегля софтуера (по - скоро лиценза за ползването му за определен период).  След това продава този лиценз за ползване на български клиенти. Тъй като не е на технически носител, не би трябвало да е стандартен софтуер, но в същото време го препродава като стока. Как е редно счетоводно да се отнесе покупката ( стока или услуга) и и в коя колона на Дневник продажби трябва да се отнесе протокола?
#1 | 14.05.2019, 15:49
Публикации: 230 / 21
Здравей,

мисля си, че си дал отговор на въпроса.
Може за целите на ДДС да го предтсавиш в дневниците, като услуга и счетоводно да си го заприходиш, като стока. Двете са просто отделни неща.
#2 | 17.05.2019, 14:30
Публикации: 64 / 3
Покупка: чл.82 ал.2 ЗДДС, правиш протокол по чл.117 ал.1. Фактурата не участва в дневниците, а само протокола. В дневниците се включва - Дн.прод. - колони 9,10,14,15, Дн.пок. - колони 10,11. В СД по ДДС - дан.основа е в кл.12 и 31, а данъка - в кл.22 и 41.
А продажбата си е както всички продажби в БГ.
#3 | 20.05.2019, 18:12
Публикации: 6 / 0
Благодаря за отговорите!
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове