Продажба ДМА

04.09.2019, 14:14 657 2
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

04.09.2019, 14:14
Публикации: 12 / 0
Здравейте, имам следния казус: Имам продажба на апартамент от фирма регистрирана по ДДС на физическо лице. При покупката на имота е ползван данъчен кредит. Ясно, е че трябва да на числим ДДС щом сме го ползвали. Имота не е използван за лични нужди, но въпроса ми е следния. Ако от датата на придобиване са минали повече от 6 години имаме право на избор. Не го начисляваме на купувача , но юридическото лице като продавач трябва да го внесе с протокол. Как да сметна точно сумата на данъчния кредит който трябва да внесе Юридическото лице - продавач?
Благодаря предварително!
#1 | 05.09.2019, 04:28
Публикации: 44 / 2
чл.79 ал.3 т.1 "a"
за които при придобиването или изграждането е приспаднат изцяло данъчен кредит, тъй като лицето е възнамерявало да ги използва в рамките на независимата си икономическа дейност само за доставки, за които има право на приспадане на данъчен кредит:

ДД = НДДС x 1/20 x БГ

#2 | 13.09.2019, 10:43
Публикации: 1 / 0
Ако актива е придобит преди 2007 година, не трябва да се прави корекция на ДДС.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове