Доказнане на липса на дейност

13.09.2019, 16:58 2015 3

13.09.2019, 16:58
Публикации: 829 / 69
Здрваейте,

Как може да се докаже пред Бюрото по труда, че ООД не извършва дейност към определен момент? Това е във връзка с участието на единия от съдружниците по програма Младежка заетост, към която има изскавене, да не извършва стопанска дейност като търговец по смисъла на Търговския закон. Та, в този ред на мисли, ако съдружниците прекратят осигуряването си, и нямат наети лица по трудови правоотношения, както и отчетени приходи, то това достатъчно ли е? Какво друго бихте ме посъветвали?
#1 | 13.09.2019, 17:06
Публикации: 11932 / 2174
Здравейте,
в същия случай като Вашия ми поискаха ОКД5 на лицето, за да удостовери , че не упражнява дейност.
#2 | 13.09.2019, 17:28
Публикации: 829 / 69
Здравейте,
в същия случай като Вашия ми поискаха ОКД5 на лицето, за да удостовери , че не упражнява дейност.
Да, това го направихме, със зелен печат от НАП, уж го приеха, но на следващия ден звъннаха с ново 20, че не трябва да е съдрудник в ООД. Днес се свързах с Бюрото по труда в София, там също това ми отговориха - как ще докажите, че няма дейност, а аз им отговорих, както вие сте написала. Сега ще очаквам обаждане от техния юрисконсулт, за да отправя запитването си и към него. Ще помоля и други с подобен казус, които са го разрешили успешно, да се включат. Благодаря предварително.
#3 | 19.09.2019, 12:13
Публикации: 829 / 69
Нека въведа разяснение в казуса: за да се кандидатаства по програмата, съдружникът не трябва да е управител, както и да извършва дейност в предприятието. Това се доказва с документ от НАП. А дали ООД може да осъществя търговска дейност или не - все още нямам информация.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група