Зп фл

18.09.2019, 15:48 1417 6
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

18.09.2019, 15:48
Публикации: 90 / 6
ЗП ФЛ ,като лице,което за своя сметка работи  , как само да оцени рисковете за здравето и безопасността съгласно чл.16    ал. 5 от ЗЗБУТ  / става въпрос на 1 декар лозе/
Изготвял ли е някой - моля за помощ , или следва да наеме трудова медицина за да ги изготви , но не си струва да се плаща . Няма нает персонал .
Благодаря предварително !
#1 | 18.09.2019, 15:51
Публикации: 5996 / 527
Ами за какво му е тази оценка на риска? Да си работи без трудова медицина.
#2 | 18.09.2019, 16:17
Публикации: 90 / 6
Има предписание от ИТ - ЗП , като лице , което за своя сметка работи само да оцени рисковете за здравето и безопасността  съгласно изискванията на чл. 16 ал. 5 от ЗЗБУТ и срок до  21.10.2019 г.
#3 | 18.09.2019, 16:32
Публикации: 7033 / 1037
Има предписание от ИТ - ЗП , като лице , което за своя сметка работи само да оцени рисковете за здравето и безопасността  съгласно изискванията на чл. 16 ал. 5 от ЗЗБУТ и срок до  21.10.2019 г.
Аз бих обжалвала.
На какво основание са го проверявали, след като няма наети и други, работещи за него лица?
#4 | 18.09.2019, 16:38
Публикации: 90 / 6
Нямам идея , но е направено горе посоченото предписание.
#5 | 18.09.2019, 17:16
Публикации: 1181 / 85
Според законът, май е длъжно:
"Чл. 14. (1) (Доп. - ДВ, бр. 76 от 2005 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 40 от 2007 г., изм. - ДВ, бр. 7 от 2012 г.) Юридическите и физическите лица, които самостоятелно наемат работещи, юридическите и физическите лица, които ползват работещи, предоставени им от предприятие, което осигурява временна работа, както и лицата, които за своя сметка работят сами или в съдружие с други, са длъжни да осигурят здравословни и безопасни условия на труд във всички случаи, свързани с работата, както на работещите, така и на всички останали лица, които по друг повод се намират във или в близост до работните помещения, площадки или места".
#6 | 27.11.2019, 16:00
Публикации: 1 / 0
Здравейте,
имам следния въпрос - Ф.Л.пчелар не е регистрирано като ЗП с какъв документ трябва да си продаде меда на търговец на дребно/фирма/. и дължи ли осигуровки в/у този доход след приспадане на 40% НПР и не е СОЛ.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове