Мога ли да ли платя здравните осигуровки,без да плащам лихвата и как?

10.10.2019, 13:57 510 3
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

10.10.2019, 13:57
Публикации: 2 / 0
Мога ли да ли платя здравните осигуровки,без да плащам лихвата и как
#1 | 10.10.2019, 15:01
Публикации: 6542 / 964
Ако лихвите са за повече от 5 години назад, може.
Иначе всяко плащане, което направите, ще покрие първо най-сталото задължение (вкл.лихвите по него), после следващото и т.н.
Има възможност да посочите кои точно задължения ще погасявате. Става в НАП с подаване на декларация по образец или пи електронен път с ПИК. Не съм гледала скоро декларацията и не помня дали можеше да се отделят лихвите.
#2 | 10.10.2019, 15:09
Публикации: 2 / 0
Подадала съм заявление по чл 2 А да погася за 2014 та и 2015 та,въпросът е как да направя плащането само по главницата,без да заплащам лихвите,има ли такъв вариант?
#3 | 10.10.2019, 16:15
Публикации: 241 / 28
Правилото при погасяване на задълженията за лихви е уредено в чл. 169, ал.6 от ДОПК.
Към погасяване на лихви се пристъпва след погасяване на всички главници на задълженията. Във Вашия случай имате натрупани задължения за здравни осигуровки за различни периоди и върху тях са начислени лихви. Лихвите се плащат едва след погасяване на всички главници, независимо, че някои от задълженията за лихви са възникнали по-рано.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове