Продажба на земя-УПИ

14.11.2019, 11:29 380 3
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

14.11.2019, 11:29
Публикации: 27 / 0
Продаваме Земя - УПИ, която е купена през 2002г. Тогава не се е начислявало ДДС при сделките с УПИ. Сега вече при продажбата трябва да начисля ДДС. Въпросът ми е можем ли да продадем земята на загуба, тоест да си определим някаква продажна цена по която да я продадем или трябва да се съобразим с данъчната оценка или с нещо друго?
#1 | 14.11.2019, 13:49
Публикации: 6301 / 1015
Можете да продадете УПИ на каквато цена договорите с купувача.
Следва да начислите ДДС върху продажната цена.
Особените правила за определяне на данъчна основа касаят сделките със свързани лица.
#2 | 14.11.2019, 14:28
Публикации: 219 / 21
Да допълня, че не трябва да се пренебрегва и чл.16 от ЗКПО за отклонение от данъчното облагане.
#3 | 14.11.2019, 15:16
Публикации: 27 / 0
Благодаря за отговорите.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове