Прекъсване на болничен

10.12.2019, 11:34 218 1
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

10.12.2019, 11:34
Публикации: 28 / 0
Здравейте,
Имам служител, който иска да се върне на работа 15 дни преди да му изтече болничния. Мога ли да му прекъсна болничния?
#1 | 10.12.2019, 11:44
Публикации: 1182 / 85
НМЕ
Чл. 19. (1) (Изм. – ДВ, бр. 67 от 2014 г., в сила от 1.01.2015 г.) Когато лицето, което ползва
отпуск по болест, заяви, че работоспособността му е възстановена преди изтичане на разрешения отпуск, и ако лекуващият лекар/лекарят по дентална медицина или ЛКК, издал болничния лист, установи това, той може да прекрати отпуска. В тези случаи издаденият болничен лист и данните в електронния регистър по чл. 33, ал. 5, т. 12 от Кодекса за социално осигуряване се анулират, след което се издава нов болничен лист.
(2) Нарушаването на режима, определен в издаден болничен лист, не се приема като
самостоятелно основание за прекратяване на отпуска за временна неработоспособност.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове