Попълнени ГДД на ФЛ

16.03.2020, 11:09 3894 66
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

#40 | 16.03.2020, 11:09
Публикации: 5889 / 505
Така се получава, защото не декларирате пред възложителя по гражданския договор, че сте самоосигуряващо се лице по КСО (ЗП). Не е трябвало по ГД да ви удържат нищо. Вие изравнявате осигуровки и данък с ГДД.
#41 | 16.03.2020, 11:38
Публикации: 2 / 0
В такъв скучай какво следва да направя сега, да попълвам ли образеца въобще?
#42 | 18.03.2020, 19:03
Публикации: 194 / 3
Може ли и аз да се включа в темата, подавам декл. по чл. 50на СОЛ с личен труд с моя ел.подпис, в Приложение 1 след натискане на бутон Зареди актуални данни, подадени в НАП, ми се отваря табличка, в която се зареждат данните от Справката по чл.73, ал.6, които са коректни, в последната колона на таблицата, която е със заглавие - потвърди, корегирай, изтрий,  имам само бутони, премахни и добави ред, надолу също не виждам бутон потвърди или запиши. След като затворя справката Приложение 1 ми стои с нули. В Образец 2004 имам бутон Зареди актуални данни, но ми се отваря само една колонка  с месеците от януари до декрмви и нули? Теябва ли да се зареждат подадените данни в самото Приложение и как да ги ползвам?
#43 | 18.03.2020, 20:24
Публикации: 9298 / 1583
maxi ,
като отидеш на Приложение 1 и дадеш зареждане на данни се отваря прозорец с данните. В рамката на този прозорец долу в ляво има две опции "потвърди" и "отказ". Избираш потвърди и данните се зареждат. После потвърждаваш самото Приложение.
Т1 и Т2 се попълват ръчно - там в колона 3 единствено се зареждат данни от трудовите доходи на лицето, ако има такива. Ако е СОЛ с Приложение 1 няма да се заредят данни в колона 3, а ти ще си ги нанесеш в колона 5.
#44 | 18.03.2020, 21:02
Публикации: 194 / 3
Аз в рамките на този прозорец нямам нито в ляво долу, нито горе , нито в дясно бутон потвърди, как да ги заредя в приложението? Може ли да е от настройките на браузъра и компютъра?
#45 | 18.03.2020, 21:04
Публикации: 194 / 3
Най-долу имам само това:
 
Общ размер на удържания данък за доходите от трудови правоотношения от работодателя по реда на ЗДДФЛ (Сборът от сумите в колона Авансов данък по чл. 42 от ЗДДФЛ плюс сбора от сумите в колона Разлика, удържана от основния работодател при годишното преизчисляване минус сбора от сумите в колона Разлика, възстановена от основния работодател при годишното преизчисляване.)   

Националната агенция за приходите не носи отговорност за погрешно въведени или невярно декларирани данни. За невярно въведени данни носите отговорност по чл. 313 от Наказателния кодекс. 
#46 | 18.03.2020, 21:33
Публикации: 9298 / 1583
Аз в рамките на този прозорец нямам нито в ляво долу, нито горе , нито в дясно бутон потвърди
Имаш - в рамката, която обхваща прозореца,  но вероятно не ги виждаш. Не можеш ли да го минимизираш ?
#47 | 18.03.2020, 23:16
Публикации: 194 / 3
 :smile1: появи се  :smile1: Много благодаря!
#48 | 18.03.2020, 23:29
Публикации: 194 / 3
А какъв е принципът на работа - корекции се нанасят в този прозорец и след това се прехвърлят в приложенията или прехвърлям информацията в приложението и после я корегирам?
#49 | 19.03.2020, 07:16
Публикации: 6897 / 1012
А какъв е принципът на работа - корекции се нанасят в този прозорец и след това се прехвърлят в приложенията или прехвърлям информацията в приложението и после я корегирам?
Второто
#50 | 19.03.2020, 07:37
Публикации: 255 / 35
А какъв е принципът на работа - корекции се нанасят в този прозорец и след това се прехвърлят в приложенията или прехвърлям информацията в приложението и после я корегирам?

И двете стават.
#51 | 19.03.2020, 11:10
Публикации: 194 / 3
Благодаря ви!
#52 | 19.03.2020, 11:40
Публикации: 3 / 2
Здравейте,за първи път подавам декларация по чл.50 от ЗДДФЛ на СОЛ.
Лицето има подадени данни за ГД и за доход от наем.
Не полага личен труд във фирмата си и се осигурява от 05м.на минималния праг.
Въпросът ми е свързан с попълването на Таблица 1 и 2,в колона 3 е ясно,че не попълвам нищо,но в колона 4 и 5 попълвам осигурителния доход като СОЛ или всичко?
#53 | 19.03.2020, 11:51
Публикации: 5889 / 505
Според мен дохода от наем не е осигурителен доход. В таблицата за изравняване на осигуровките в колона 4 посочвате от м.май - 560.00 лв, а в колона 5 - осигурителния доход от гражданския договор.
#54 | 19.03.2020, 11:53
Публикации: 9298 / 1583
Не полага личен труд във фирмата си и се осигурява от 05м.на минималния праг.

Това е една невъзможна комбинация - след като се осигурява значи полага личен труд. Или обратното - след като полага личен труд се осигурява. Просто не получава възнаграждение за това. Попълвате колона 4 с авансово избрания осигурителния доход и до тука. Колона 5 е, ако има доходи като СОЛ. Не знам ГД как е сключен. Някои правят удръжки дори и на СОЛ и тогава се чуди човек кое къде да сложи...
Всичко това е добре обяснено в Указанията към Т1 и Т2.
#55 | 19.03.2020, 12:17
Публикации: 3 / 2
Благодаря за отговорите,има удръжки до 04м. по ГД,след това няма.
#56 | 19.03.2020, 13:01
Публикации: 9298 / 1583
Благодаря за отговорите,има удръжки до 04м. по ГД,след това няма.

Дохода , получен от началото на самоосигуряването разделяте на месеците на упражняване да дейност като СОЛ / без значение на броя на отработените през тях дни /  и вписвате в к.5.
#57 | 26.03.2020, 20:10
Публикации: 194 / 3
СОЛ с личен труд, при попълване на ГДД по чл.50 в част 4, р.9 Дължим данък за довнасяне е 0.02лв., реално толкова беше разминаванетои в справкато по чл.73/6, сега следва ли да бъде внесен реално?
#58 | 26.03.2020, 20:17
Публикации: 5 / 2
Колеги , внимавайте  при  потвърждаване на попълнените  данни в ГДД по чл.50 на физически  лица  , които са били членове  на избирателни органи  през 2019г.  Значителна част  от областните и общински администрации са декларирали изплатените им възнаграждения като доходи  по  трудови правоотношения. Тези доходи са необлагаеми и не следва да се декларират в справката по чл.73, ал.6.
Официалното становище на НАП е да се игнорира записа в Приложение 1 и ако няма други доходи по трудово правоотношение Приложение 1 да се премахне.       
#59 | 27.03.2020, 15:06
Публикации: 60 / 0
Здравейте, при автоматично зареждане от НАП на доходи от друга стопанска дейност - генерира подадена информация само от 1 дружество. Лицето има още доходи, но от много дребни суми на физически лица. Смятате ли, че е коректно да се премахне дохода от дружеството или да се остави и без зареждане на данни от НАП, да се впише цялата сума на получените доходи? Или други предложения? Благодаря.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове